Yükleniyor...

Kripto Para Yasa Tasarısı Ertelenmiş Olabilir

Cumhuriyet'ten Sercan Çalbak'ın haberine göre, kripto para yasa tasarısının seçim sonrasına ertelendiği aktarıldı.

kripto para yasa tasarisi

Cumhuriyet’ten Sercan Çalbak’ın haberine göre, kripto para yasa tasarısının seçim sonrasına ertelendiği aktarıldı. Önümüzdeki dönemde dünyanın birçok ülkesinde konuyla ilgili yasaların çıkacağı yönünde genel beklenti var.

Bir süredir Türkiye’nin gündeminde yer alan konular arasında olan kripto para yasa tasarısının seçim sonrasına ertelendiği konuşuluyor.

Tüm dünyada masaya yatırılan konular arasında yer alan kripto para düzenlemelerinde çok ciddi tartışmalar sürüyor. Önümüzdeki dönemde dünyanın birçok ülkesinde konuyla ilgili yasaların çıkacağı düşünülüyor.

Seçim Sonrasına Bırakıldığı Konuşuluyor

secim sandik kripto yasa tasarisi

Türkiye’de tüm taraflar düzenleyici bir yasanın çıkması yönünde hemfikir. Özellikle sektörün ticari tarafı güvenilir kılınabilmek ve piyasayı daha büyütebilmek için mevzuatın oluşmasını arzu ediyor. Hükümet ve ilgili kurumlarda da benzer yaklaşım vardı ve birkaç ay önce hükümet kaynakları tarafından bir taslak metin sızdırılmıştı.

BTK ve Merkez Bankası kaynaklarından edinilen bilgilere göre, taslağın ilgililerle paylaşıldığı ve görüş alınmaya başlandığı, görüşler ve sürecin dünyadaki kripto para gelişmeleri ışığında değerlendirileceği şeklinde.

TBMM tarafındaki kaynaklar ise taslağın geri çekildiğini, TBMM mekaniği içinde yasanın önümüzdeki yasama yılından önce gündeme getirilmesinin mümkün olmayacağını belirtiyor. Ankara’dan edinilen genel izlenim ise yasanın çıkmasının tamamen ertelendiği ve seçim sonrasına bırakılacağı yönünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner