Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Kripto Paralara Kurumsal Yatırımcı Akını!

Kripto Paralara Kurumsal Yatırımcı Akını!

ABONE OL:google-news

Yönetimi altındaki varlıkların toplam değerinin 2.5 trilyon dolar olan Fidelity Investments, çok uluslu bir finansal hizmetler şirketi. Fidelity, yatırımcıların kripto paralar hakkında ne düşündüklerini öğrenmek için önemli bir araştırma yaptı. Araştırmanın sonucunda kurumsal yatırımcıların kripto paralara ilgi gösterdiği ve önümüzdeki beş yıl içinde kripto para piyasasındaki varlıklarını arttıracakları ortaya çıktı.

Fidelity Investments, ABD’deki emekli maaşları, hedge fonları, finansal danışmanlar ve bağışlar dahil olmak üzere 441 kurumsal yatırımcıyı araştırdı. Ankete katılanların yüzde 22’si 2016’da sıfıra yakın olan kurumsal yatırıma kıyasla önemli bir artış göstererek çoktan kripto para satın aldıklarını söylediler.

Şirketin raporuna göre, yaklaşık 10 kişiden 7’si kripto paraları son derece çekici buluyor. Önümüzdeki beş yıl içinde dört kişiden biri gelecekte kripto paralara yatırım yapmayı düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 47’si dijital varlıklarını yatırım portföylerinde bulundurmayı düşünüyor, ancak dijital varlıkları tutmanın yolları değişkenlik gösteriyor. Yüzde 57’si doğrudan dijital varlıklara yatırım yapmayı tercih ederken, yüzde 72’si dijital varlıklara sahip yatırım ürünlerini tercih edeceğini söylüyor.

Fidelity Investments tarafından yürütülen araştırmanın sonuçları, kripto paralarla ilgili görüşlerin olumlu yönde değiştiğini gösteriyor, çünkü katılımcıların neredeyse yarısı dijital para birimlerini “yenilikçi teknoloji” olarak görüyor. Ancak, kurumların kriptolara yatırım yapmalarını engelleyen bazı engeller var: Fiyat oynaklığı (volatilite), yasal düzenlemeler ve temel eksiklikler gibi.

Diğer bir sorun ise halihazırda mevcut gözetim çözümleri bulunmadığı için gözetim meseledi. Bu, kurumsal yatırımcıların ya kendi gözetimini kendileri yapmaları yoluyla yatırımlarını riske atması ya da kripto paralara yatırım yapmayı reddetmeleri gerektiği anlamına geliyor. Ve Fidelity Digital Assets bu sorunla ilgilenmeyi amaçlıyor. “Düzenleyici belirsizliğine rağmen diğer varlıklar için beklenen gözetim ve saklama hizmeti” sunan şirket, dijital varlıklara erişimin arttırılması ve kripto paraların yaygınlaştırılması için çalışmalar yapıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar