Yükleniyor...

Kripto Projeleri 2022’de 30 Milyar Dolar Fon Topladı

Messari Holding Inc’in yan kuruluşu Messari ve Dove Metrics, kripto sektörünü mercek altına alan Fon Toplama Raporu’nu yayımladı.

Kripto Projeleri 2022de 30 Milyar Dolar Fon Topladi

Messari Holding Inc’in yan kuruluşu Messari ve Dove Metrics, kripto sektörünü mercek altına alan Fon Toplama Raporu’nu yayımladı.

Ayı piyasası etkileri yavaş yavaş etkilerini geride bırakırken, kripto sektöründe yapılan projeler ve girişimler artmaya devam ediyor. Messari araştırmacıları tarafından yayımlanan rapor; 2022 yılının ilk yarısında projeler ve girişimlerin yatırımlardan 30,3 milyar dolar topladığını gösteriyor.

Kripto Projelerine Yapilan Yatirimlar 30 Milyar Dolari Asti

Kripto Projelerine Yapılan Yatırımlar 30 Milyar Doları Aştı

Kripto projeleri ve girişimleri, bu yıl içerisinde gerçekleşen 1.199 yatırım turundan 30,3 milyar dolar yatırım almayı başardı. Messari’nin Fon Toplama Raporu’na göre, CeFi ilk yarıda 10,2 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek DeFi’yi geride bıraktı.

DeFi’deki projeler 1,8 milyar dolar toplamayı başarırken, Web3 ve NFT projeleri ilgili şirketler yılın ilk 6 ayında 8,6 milyar dolar topladı. DeFi’nin en büyük ayı, bir dizi DeFi şirketinin 624 milyon dolar topladığı Haziran ayı oldu.

Olgunlaşmaya devam ederek 10 milyar doların üzerinde yatırım alan CeFi, en fazla fonu Ocak ayında toplarken, Web3-NFT sektörünün en çok fon topladığı ay Nisan oldu.

Messari’nin bağış toplama raporunda bahsedilen yatırımcılar arasında FTX, Mechanism Capital, Pantera Capital, Sequoia Capital, Gumi Cryptos, Dragonfly Capital, Slow Ventures ve Seven gibi şirketler yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner