Kripto Şirketleri, ABD Kongresi'nde Lobi Yapmak İçin 5 Milyon Dolar Harcadı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Şirketleri, ABD Kongresi’nde Lobi Yapmak İçin 5 Milyon Dolar Harcadı

Kripto şirketleri, bu yıl ABD Senatosu’nda lobi yapmak için 5 milyon dolar harcadı.

kripto sirketleri abd kongresinde lobi yapmak icin 5 milyon dolar harcadi

Kripto şirketleri, bu yıl ABD Senatosu’nda lobi yapmak için 5 milyon dolar harcadı.

The Economist tarafından hazırlanan bir rapor, kripto şirketlerinin 2021’in ilk dokuz ayında Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda lobi çalışmaları için 5 milyon dolar harcadığını ortaya koyuyor. Söz konusu rakamın yarısı, yalnızca üçüncü çeyrekte harcanırken; geçen yılın aynı dönemine kıyasla 4 kat artış gösterdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rapora göre eskiden Square olarak bilinen Jack Dorsey’in ödeme şirketi Block, geçen yıl Nisan ayından bu yana lobi faaliyetlerine 1.7 milyon doların üzerinde para harcayarak bu çalışmalara en çok katkı sağlayan şirket oldu. Coinbase ise 625.000 dolar katkı sağladı.

Kongre Çarşamba Günü Sektörü Dinledi

Bu çabalar ise meyvesini verdi ve kripto sektörünün önde gelen isimleri Çarşamba günü kripto varlıkların ele alındığı Kongre’deki oturuma katılarak temsilcilerin sorularına yanıt verdi. Oturumda Coinbase, Circle, FTX gibi şirketlerini üst düzey yöneticileri yer aldı. Bitfury’nin CEO’su eski OCC başkanı Brian Brooks ise oturuma damga vurdu. 

Brooks, temsilcilerin sorduğu soruların yanı sıra, Fed’in enflasyonist politikası gibi kripto topluluğunda sıklıkla dile getirilen konuları da gündeme getirdi. Ayrıca Web 3.0 gibi güncel ve işlemlerin izlenebilirliği gibi temel konularda da oldukça sade bilgilendirmeler yaptı. Brooks’un bu açıklamaları ise toplulukta ilgiyle izlendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x