Piyasanın Tecrübeli İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin'de (BTC) Rekor Fiyat Artışını Engelleyebilecek 2 Faktör Sıralıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Piyasanın Tecrübeli İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin’de (BTC) Rekor Fiyat Artışını Engelleyebilecek 2 Faktör Sıralıyor

Kripto varlık piyasasının tecrübeli isimlerinden Bobby Lee, Bitcoin fiyatının önümüzdeki üç ila beş yıl içinde 1 milyon dolara ulaşmasını engelleyebilecek ana faktörlerin ne olabileceği tartıştı.

kripto varlik piyasasinin tecrubeli isimlerinden bobby lee bitcoinde btc rekor fiyat artisini engelleyebilecek 2 faktor siraliyor

Kripto varlık piyasasının tecrübeli isimlerinden Bobby Lee, Bitcoin fiyatının önümüzdeki üç ila beş yıl içinde 1 milyon dolara ulaşmasını engelleyebilecek ana faktörlerin ne olabileceği tartıştı. 

Çin’in Bitcoin’i yasa dışı ilan etme olasılığını araştırırken Lee, böyle bir yasağın 2021’de gerçekleşmesinin olası olmadığını, ancak Bitcoin fiyatının yedi haneli seviyelere ulaşma potansiyeline sahip olduğu üç ila beş yıl içinde gerçekleşebileceğini söylüyor:

“Çin gibi ülkelerin onu sıkı bir şekilde düzenlemeye çalıştığını –neredeyse yasaklamadan yasaklamaya çalıştığını görüyoruz…

Bence tabuta çakılacak tek çivi, Bitcoin’i kelimenin tam anlamıyla gayri meşru ve kaçak olarak ilan etmek. Yani henüz bunu yapmadılar. Sanırım bu çiviye tabuta çakılan son çivi olurdu. Bunun bu yıl olacağını sanmıyorum. Ancak üç, dört, beş yıl içinde gerçekleşebileceği öngörmek delilik değil. Bitcoin bir milyon dolara ulaştığında, Çin’in tekrar gerginleşeceğini düşünüyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lee ayrıca, Bitcoin’in devam eden başarısına yönelik tehditlerden birinin, dünya genelinde muhafazakar para ve maliye politikalarının benimsenmesi olduğunu söylüyor:

“Dünyadaki hükümetler bir araya gelip, fiat para anlamına gelen merkez bankacılığı politikalarını, aşırı baskıdan, aşırı devalüasyondan gerçekten kaçındıkları daha sağlam bir para ilkesi haline getirirlerse, tüm ek mali para gevşetme politikaları ve tüm tahvillerin, borçların ve hazinelerin ve diğer her şeyin ihracını gerektiren bir bütçe açığı harcamasıyla karşılaşmazlar…

Eğer bunun bir nebze gerisinde kalabilirlerse ve mali harcamaları gerçekten yönetebilir ve para politikasını yönetebilirlerse ve potansiyel olarak altın destekli veya kısmen Bitcoin destekli gibi varlığa dayalı paraya geri dönebilirlerse, o zaman Bitcoin’in görünümü, Bitcoin’in yavaşlayacağını düşünüyorum.”

Ancak Lee, para arzının yakın zamanda daralacağını öngörmüyor:

“Mümkün olduğunca çok para basma yarışı gibi ve bu da kendi bindikleri dalı kesmek… Bitcoin’in büyümesine izin veren de bu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x