Kripto Varlıkları Konu Alan 6 Dizi • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Varlıkları Konu Alan 6 Dizi

Tüm dünyada yoğun rağbet görmeye başlayan kripto varlıkların hayatımızdaki yeri artarak devam ediyor.

kripto para dizi

Tüm dünyada yoğun rağbet görmeye başlayan kripto varlıkların hayatımızdaki yeri artarak devam ediyor. Merkezi elektronik para ve merkezi bankacılık sistemlerin aksine tümüyle merkeziyetsiz bir sistem olan kripto varlıkları konu alan, mutlaka izlenmesi önerilen dizileri sizler için derledik.

Silicon Valley (2014)

Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinen dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alıyor. Kara mizah türündeki yapımda, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları gösteriyor. Dizideki bir grup girişimcinin teknoloji dünyasının entrikalarına karşı mücadele etmeye, yatırım bulmaya, devlerin rakip ürünlerini yenmeye çalışmaya yönelik çabaları bazen ilginç, bazen de komik olaylar eşliğinde anlatılıyor. İçerisinde kripto varlıklara da yer veren dizide; karakterlerimiz, kendi kripto varlıklarını da yayınlıyor.

Billions (2016)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 21. yüzyılda Amerikan rüyasının peşinden koşanların kar ve ihtişam üzerine kurulu hikayesini anlatan finansal merkezli popüler bir Wall Street dizisidir. Dizi fon zengini ve başarılı bir yatırımcı olan Bobby Axelrod ile üst düzey hükümet avukatı Chuck Rhodes arasındaki güç mücadelesini konu almıştır. Bu iki isimde para ve iş dışında oldukça zeki ve başarılı insanlardır. Gücü elinde tutmayı seven birisi olan Axelrod, aynı zamanda olayların kontrolünü de elinde tutmayı en az güç kadar seven bir yapısı vardır.

Kripto varlıklardan birden fazla kez bahsedilen dizide, Ne yazık ki neredeyse tüm referanslar, kripto varlıkların kara para aklama amacıyla kullanıldığını belirterek kripto varlıklara karşı olumsuz bir duruş sergilediği görülüyor.

Explained (2018)

Her bir bölümde güncel bir konunun ele alındığı Explained’de, akademisyenler, bilim insanları ve uzmanlar, kripto varlıkları, gen, hayvan zekası gibi birbirinden farklı konularda modern çağın büyük gizemlerini açıklamak için önemli verileri paylaşıyor. Vox’un bu aydınlatıcı belgesel dizisi bir bölümünü de kripto varlıklara ayırmış ve kripto varlıkların yükselişini derinlemesine inceliyor. Netflix platformunda gösterilen belgeselde “Kripto Para” isimli bölüm 6 Haziran 2018 tarihinde yayınladı.

How To Sell Drugs Online (Fast) (2019)

hayatının aşkını geri kazanmaya çalışırken, arkadaşıyla birlikte Avrupa’nın en geniş online uyuşturucu şebekesini kuran bir liselinin maceralarını konu ediyor. Dizinin senaryosunu Philipp Kässbohrer, Sebastian Colley ve Stefan Titze birlikte kaleme alıyor. Dizi içerisinde Bitcoin’e ve diğer kripto varlıklara sıkça rastlıyoruz.

StartUp (2016)

Kripto varlık konulu dizi StartUp, Miami’de geçen ve kripto varlık ekseninde dönen bir suç dizisi. Kripto varlıkları GenCoin için finansman arayan Izzy Morales, kara para aklamaya çalışan Andy Talman, ona şantaj yapan FBI ajanı, babasının kirli işlerini kendisi için kullanmayı planlayan Nick Talman… Dizide Adam Brody, Otmara Marrero, Martin Freeman, Edi Gathegi, Ron Perlman, Addison Timlin gibi isimler yer alıyor.

Cryptos

Merakla beklenen kripto varlık konulu dizi de Eric Nelsen, Max Adler, Chasty Ballesteros, Anthony Lemke, Natasha Loring, Andy Dick, Eric Roberts gibi isimlerin rol alıyor. Cryptos, bir komedi draması. Hikaye, Hollywood’da yaşayan bir grup cesareti kırılmış genç film yapımcısının çalışmalarını finanse etmek için blokzinciri teknolojisi ve kripto varlıkları kullanabileceklerini keşfetmeleriyle başlıyor. Merkezi olmayan Dionysia şirketini kuran gençler, Hollywood’a savaş açıyor; ancak her şeyin parayla ilgili olmadığını başka güç dengelerinin de söz konusu olduğunu görüyorlar. Henüz ne zaman yayına gireceği belli olmayan bir dizinin arkasındaki ekip amaçlarını, kripto varlık hareketini ana akıma taşıyarak kitleleri bu teknoloji hakkında bilinçlendirmek olarak ifade ediyor. Dizinin yapımcıları arasında Roger Ver, Jeff Mckinnon gibi blockchain ve kripto varlık dünyası için önemli olan isimler de var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x