Yükleniyor...

Küba Hükümeti Ödemeler İçin Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Paraları Tanımak İstiyor

Küba hükümetinin ödemeler için kullanılacak kripto para birimlerini tanımaya ve düzenlemeye çalıştığı iddia edildi.

ITEM PREVIEW1

Küba hükümetinin ödemeler için kullanılacak kripto para birimlerini tanımaya ve düzenlemeye çalıştığı iddia edildi.

El Salvador, bu yılın başlarında Bitcoin’i yasal olarak kabul ederek tarih yazdıktan sonra, bu hareketi devam ettirmeyi planlayan ülke sayısı artmaya devam ediyor. Yakın tarihli bir habere göre, Küba Merkez Bankası’nın ülkenin dijital varlıkları yasal olarak kullanmasını sağlayan kurallar uygulamak istediğini gösterdi.

CryptoPotato, bu yıl Mayıs ayında, Küba Devlet Başkanı Miguel Díaz Canel’in ülkedeki diğer yetkililerle birlikte çalışarak, COVID-19’dan sonra yoğunlaşan finansal türbülansın üstesinden gelmek için kripto para birimlerinin nasıl benimseneceğinin olası yollarını gözden geçirdiğini bildirdi. Bugün ise Bloomberg, yerel Resmi Gazete’nin ülkenin gerçekten de dijital varlık alanına adım atmayı planladığını bildirdiğini aktardı. Haber, Küba hükümetinin Merkez Bankası ile birlikte ödemeler için kripto para birimlerini tanımak ve düzenlemek istediğini belirtti.

Merkez bankacılığı otoritesi, kuralları uygulayacak ve ülke içinde faaliyet gösterebilecek bu tür hizmetlerin sağlayıcılarına nasıl lisans verileceğini belirleyecektir.

Küba ekonomisi yıllardır kötü durumdaydı, ABD eski Başkanı Trump’ın yönetimi yeni yaptırımlar uyguladığında bir darbe daha aldı. Bu nedenle Bitcoin ve bazı kripto para birimlerinin merkezi olmayan yapısı Küba için uygun bir alternatif sağlayabilir. Yine de devlet, dijital varlık operasyonlarının bir dereceye kadar kontrol edildiğinden emin olmak ve bunları “sosyo-ekonomik çıkar nedenleriyle” kullanmak istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x