Yükleniyor...

KuCoin, 20 Kat Kaldıraç ile Kripto Para Türev Platformunu Başlattı

IDG destekli kripto para borsası KuCoin, kripto para türevleri sunan platformunu kullanıma sundu.

KuCoin Kripto Para Türev Platformu KuMEX

IDG destekli kripto para borsası KuCoin, kripto para türevleri sunan platformunu kullanıma sundu. KuMEX adı verilen platform şimdi halka açık beta olarak kullanılabilir.

Platform üzerinden başlangıçta 20 kat kaldıraç ile ABD doları ile Bitcoin (BTC) türev işlemleri yapılabiliyor.

Fiyatları daha doğru hale getirmeyi amaçlayan KuCoin, KuMEX’in altı borsada ABD doları türünden Bitcoin fiyatına hacim ağırlıklı bir ortalama sağlayan Bitcoin spot endeksi kullandığını söyledi. Bu borsalar Coinbase Pro, Bitstamp, Kraken, Gemini, Liquid ve Bittrex.

Spot endeksi kripto para türev platformunun düşük likidite veya bir veya iki spot borsadaki büyük fiyat dalgalanmaları nedeniyle sözleşmelerin tasfiye edilmesini önleyecek. KuMEX, her gün platformda açıklanacak bakiyeyle birlikte tamamen şeffaf olduğunu söylediği bir sigorta fonu ile yatırımcıları bir miktar riskten koruyacak.

Fon ile pozisyonlarını kapatmaya zorlanan yatırımcıların pozisyon marjını aşan paralarını kaybetmemelerinin önüne geçileceği belirtiliyor. Sigorta fonunun zararları karşılamada yetersiz kalması durumunda ise KuMEX’in ayrıca otomatik dağıtım sistemi devreye girecek ve bir miktar zararlar buradan karşılanacak.

KuMEX, yeni bireysel yatırımcıların kripto para türevlerine dahil olmalarını teşvik etmek amacıyla diğer türev platformlarına kıyasla daha düşük yatırım eşiği sunuyor. XBTUSDM’in sözleşme değeri yatırımcıların daha esnek yatırım yapmalarını sağlamak için 1 ABD doları. Aynı zamanda piyasa yapıcılar için belirli miktarda sabit komisyon talep ediliyor. Bu şekilde piyasa yapıcıların platformu kullanmaya teşvik edilmesi ve platforma likidite sağlanması hedefleniyor.

Platformun tam lansmanından sonra net KuMEX gelirinin yüzde 50’si borsanın token’ı KuCoin Shares yatırımcılarına dağıtılmak üzere KuCoin’e aktarılacak. Singapur merkezli borsa geçtiğimiz yılın Kasım ayında IDG Capital, Matrix Partners ve Neo Global Capital gibi yatırımcıların A Serisi fonundan 20 milyon dolar toplamayı başarmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x