Yükleniyor...

Küresel Kripto Benimseme Endeksinin Birinci Sırasında Vietnam Yer Alıyor

Blockchain veri platformu Chainalysis'in yeni raporu, Vietnam sakinlerinin dünya çapındaki kripto varlık benimsenemsine öncülük ettiğini ortaya koyuyor.

vietnam

Blockchain veri platformu Chainalysis’in yeni raporu, Vietnam sakinlerinin dünya çapındaki kripto varlık benimsenemsine öncülük ettiğini ortaya koyuyor.

Vietnam, toplam kripto varlık etkinliğinde, aktarılan zincir içi perakende değerinde ve eşler arası (P2P) döviz ticaret hacminde güçlü rakamlarla birlikte, Chainalysis’in 2021 Küresel Kripto Benimseme Endeksi’nin başında geliyor.

Güneydoğu Asya ülkesi, bu ayın başlarında Binance’in kripto kabulü açısından ilk beş ülke listesinde de beşinci sırada yer aldı.

Chainalysis’in listesinde ise Vietnam’ın ardından Hindistan, Pakistan, Ukrayna ve Kenya geliyor.

Blockchain veri platformu, ortalama bir kişinin zenginliğine ve ülkelerdeki paranın değerine göre, kripto faaliyetlerine bakarak bir sıralama gerçekleştirdi.

“Kenya, Nijerya, Vietnam ve Venezuela dahil olmak üzere gelişmekte olan birçok ülke, kişi başına satın alma gücü paritesi (PPP) ve internet kullanımı için ayarlandığında eşler arası (P2P) platformlarda büyük işlem hacimlerine sahip oldukları için endeksimizde üst sıralarda yer alıyor. Bu ülkelerdeki uzmanlarla yaptığımız röportajlar, birçok sakinin, genellikle merkezi borsalara erişimleri olmadığı için, kripto para birimine geçişte birincil rampa olarak P2P kripto para borsalarını kullandığını ortaya koydu.”

Şirket, dünya genelinde kripto varlık benimsemesinin her geçen gün arttığını ve bu oranları yönlendiren faktörlerin bölgeden bölgeye farklılık gösterebileceğin kaydetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x