Yükleniyor...

Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileri, 18.000 BTC Stoklarken Rekor Aylar Yaşıyor

Halka açık en büyük Kuzey Amerikalı Bitcoin madencilik firmaları, bu yıl 10.000 BTC’nin üzerinde madencilik yaptı

kuzey amerikali bitcoin madencileri 18 000 btc stoklarken rekor aylar yasiyor

Halka açık en büyük Kuzey Amerikalı Bitcoin madencilik firmaları, bu yıl 10.000 BTC’nin üzerinde madencilik yaptı. Ağustos ayı itibariyle yaklaşık 18.000 BTC’ye ulaşan ve bugüne kadar dört kattan fazla olan hazinelerine neredeyse tüm Bitcoin’i eklediler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ağırlıklı olarak Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren ve ABD’de listelenen en büyük Bitcoin madenciliği şirketleri, üretimin yaklaşık %40’ı son iki aydan gelen, bugüne kadar toplam 10.500 BTC’nin üzerinde madencilik yaptı.

The Block tarafından derlenen halka açık veriler, Riot, Marathon, Bitfarm, Hut8 ve Argo’nun Ağustos ayında toplam 1.796 BTC çıkardığını gösteriyor. Bu, Temmuz’daki toplu üretimlerinden biraz daha azdı, ancak üçüncü çeyrekteki bireysel çıktıları, ikinci çeyrekteki üretim rekorlarıyla eşleşti ya da şimdiden aştı.

Üretimlerinin artması, Çinli madencilerin rekabetinin azalmasından ve geçen yılın sonlarından bu yana Bitcoin madencilik ekipmanlarına yapılan milyarlarca dolarlık yatırımın bir sonucu olarak kurulu madencilik filolarının kademeli olarak genişlemesinden kaynaklanıyor.

Bu nedenle kolektif çıktıları, bugüne kadarki toplam Bitcoin madenciliği gelirinin ortalama %5’ini oluşturuyordu. Bu, Core Scientific, Greenidge Generation ve Stronghold Digital gibi ABD’de listeleme sürecinden geçen diğer önemli özel Kuzey Amerikalı madencilik firmalarını içermiyor.

kuzey amerikali bitcoin madencileri 18 000 btc stoklarken rekor aylar yasiyor 2
Kaynak: The Block

Bit Digital, Çin operasyonlarını ikinci çeyrekte kapatırken üç aylık üretiminde sert bir düşüş yaşayan ve Kuzey Amerika’ya 14.500’den fazla makine gönderme sürecinde olan ABD merkezli tek Bitcoin madenciliği firmasıdır. Firma, Temmuz ve Ağustos ayı rakamlarını güncellemedi. Grafikteki mevcut tahmini veriler, Bit Digital’in Q2 için madencilik sonuçlarına dayanıyor. 

Bit Digital dışında, diğer beş büyük Bitcoin madenciliği şirketi, çıkarılan Bitcoin’lerinin neredeyse tamamını bilançolarına ekliyor ve bu da Ağustos ayı itibariyle yaklaşık 820 milyon dolar değerinde 17.960 BTC’ye ulaştı. Ancak bu, Marathon Digital’in birinci çeyrekte ikincil piyasadan satın aldığı 4.812 BTC’yi içeriyor.

Tümüyle, bu beş madencilik firmasının Ağustos ayı itibariyle sahip olduğu toplam Bitcoin miktarı, toplu olarak sadece 4.176 BTC’ye sahip oldukları 31 Aralık’tan bu yana dört kattan fazla arttı.

kuzey amerikali bitcoin madencileri 18 000 btc stoklarken rekor aylar yasiyor 3
Kaynak: The Block

Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x