Yükleniyor...
Sponsored

Lamborghini, Uzay Araştırmalarıyla Bağlantılı NFT Başlatacak

İtalya merkezli lüks otomobil üreticisi Lamborghini, uzay araştırmalarıyla bağlantılı NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

Lamborghini nft

İtalya merkezli lüks otomobil üreticisi Lamborghini, uzay araştırmalarıyla bağlantılı NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Lamborghini resmi web sayfası üzerinden NFT koleksiyonunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2019 yılında Lamborghini, araştırma amacıyla Uluslararası Uzay İstasyonuna bir parça karbon fiber kompozit gönderdi. Şimdi, malzeme uzay yolculuğundan Lamborghini’ye geri döndü ve uzay anahtarı olarak adlandırılan beş fiziksel parçaya dönüşecek. Eseri satın alan kişiler, fiziksel varlığın arkasındaki QR kodunun taranmasıyla erişilebilecekleri bir NFT esere sahip olacak.

Beş anahtar açık artırma yoluyla satılacak. Lamborghini 200.000 dolardan başlayan araba fiyatları ile pahalı bir marka. Koleksiyonun sınırlı sayıda oluşu muhtemelen fiyatları daha da artıracak ve ürünü çok özel bir ürün sınıfına sokacak.

Lamborghini’nin İlk NFT Girişi Değil

lamborghini nft space key

Lamborghini, dijital varlık girişimi için NFT PRO ile ortaklık kurdu. Bunun yanı sıra, koleksiyon hakkında tarih ve saat, müzayede evi veya sanat eserinin kendisi gibi çok az bilgi yayınlandı. Sınırlı bilgi ile gizem yaratmayı amaçlamaktadır.

Lamborghini Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann şöyle konuştu;

“İnovasyon, Lamborghini DNA’sının köklü bir parçasıdır. Otomotiv sektöründe karbon fiber kompozit malzemeler konusunda lider bir şirket olarak, iki buçuk yıl önce uzaydaki ortak araştırma projesiyle sınırları zorladık. Şimdi metaverse’e girmek, Lamborghini’nin her zaman yeni ufuklara yelken açtığının bir kanıtı. NFT dünyası bizi arıyor, bu çok tutkulu ve yenilikçi toplulukla ilişki kurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bu, Lamborghini’nin ilk NFT girişimi değil, ancak NFT’lerin trend olmasından bu yana ilk. 2020’nin başlarında, Lamborghini BITSTAMPS ile iş birliği içinde bir dizi dijital posta pulu yayınlamıştı. Ayrıca Lamborghini eski model arabaların gerçek bir şekilde izlemek için blok zinciri altyapısını kullanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x