LCX Borsası Hacklendi, 6,8 Milyon Dolarlık Kayıp Yaşandı • Coinkolik
Yükleniyor...

LCX Borsası Hacklendi, 6,8 Milyon Dolarlık Kayıp Yaşandı

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, ERC-20 tokenlerinin LXC'den bilinmeyen bir Ethereum (ETH) cüzdanına şüpheli transferini fark etti.

LCX Hack

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, ERC-20 tokenlerinin LXC’den bilinmeyen bir Ethereum (ETH) cüzdanına şüpheli transferini fark etti. Hacker Sandbox (SAND), Quant (QNT), Chainlink (LINK), Enjin Coin (ENJ) ve Maker (MKR) olmak üzere sekiz kripto parayı aktardıktan sonra LCX borsası toplamda 6,8 milyon dolar kaybetti.

Para çekme ve Yatırma İşlemleri Durduruldu

Lihtenştayn merkezli kripto borsası LCX, diğer cüzdanları ve varlıkları korumak için güvenlik önlemleri aldığını şu ifadelerle aktardı;

“Platformumuzda bir güvenlik olayı fark ettik. Şu anda araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız. Kullanıcı fonları güvende. Para yatırma ve çekme işlemleri durduruldu.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

LCX, sıcak cüzdanlarından birinin güvenliğinin ihlal edildiğini açıkladı.

Sıcak cüzdan uzlaşmasını, ETH, USDC, LINK ve MKR olmak üzere sekiz tür ERC-20 tokeninin yetkisiz transferi izledi.

Yaşanan olay karşısında platform, diğer cüzdanları ve varlıkları korumak için gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını aktardı.

LCX kullanıcılarının fonlarının tehlikeye girmediğini ve yalnızca borsanın donanım cüzdanının zarar gördüğünü söyledi. Ayrıca, borsa topluluktan çalınan fonu almaları için yardım etmelerini isteyerek şu açıklamayı yaptı,

“Bu zor dönemde müşterilerimizden, diğer borsalardan, güvenlik uzmanlarından ve geniş kripto para topluluğundan gelen desteği çok takdir ediyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x