Yükleniyor...

Aave, Curve, PoolTogether ve Sushi, Celo’ya Katılıyor! (Sponsorlu)

DeFi for the People (Herkes için DeFi) projesi, 100 milyon dolara varan teşvik ve eğitim girişimleriyle merkeziyetsiz finansmanın avantajlarını cep telefonu olan herkese sunmayı hedefliyor.

dftp photo 02

DeFi for the People (Herkes için DeFi) projesi, 100 milyon dolara varan teşvik ve eğitim girişimleriyle merkeziyetsiz finansmanın avantajlarını cep telefonu olan herkese sunmayı hedefliyor.

Bugün, önde gelen Ethereum merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinden oluşan bir konsorsiyum, DeFi’yi dünya çapında 6 milyar akıllı telefon kullanıcısına ulaştırma hedefiyle bir araya gelen küresel kripto kuruluşlarının işbirliği projesi olan DeFi for the People’ı duyurdu.

Celo üzerinde geliştirilecek olan  bu yeni girişimin kurucu ortakları arasında Aave, Curve, Sushi, PoolTogether, 0x, UMA, Valora, Ubeswap, ve Moola Market, eğitim ve altyapı ortakları arasında da Chainlink, RabbitHole, The Graph ve Wrapped.com gibi çok önemli projeler yer alıyor. Program, eğitim girişimleri, hibeler ve teşvikler için 100 milyon dolardan fazla destek sunacak. Program katılımcılarının çoğu, teşvik programlarının finansmanını yarı yarıya paylaşacak.  

PoolTogether, Sushi, Moola Market, Ubeswap ve Valora ile tam ürün entegrasyonları kullanıma sunulmuş durumda ve yakında daha fazlasının lansmanı yapılacak. Bugünden itibaren, Celo’da PoolTogether için ödüller mevcut ve diğer DeFi projeleriyle birlikte teşvik havuzları önümüzdeki haftalarda ve aylarda kullanıma sunulacak. Bu sonbaharda ayrıca zincirler arası iletişim için enerji açısından verimli birlikte çalışabilirlik protokolü olan Optics’in lansmanının yapılması bekleniyor. Kullanıcılar, Optics ile varlıklarını Ethereum ve Celo arasında kolayca taşıyabilecekler.

DeFi, son yıllarda hızlı bir büyüme yaşadı, ancak henüz yaygın bir şekilde benimsenmiş değil. Şu anda dünya çapında DeFi uygulamalarını kullanan yaklaşık 5 milyon kişiden %10’dan azı gelişmiş ülkelerin dışında yaşıyor. DeFi for the People, DeFi’yi ona en çok ihtiyacı olanlar için daha erişilebilir ve kullanımı daha kolay hale getiren ürünler yaratmak için geliştiricileri bir araya getirerek bu durumu değiştirmeyi hedefliyor.

Cep telefonu, milyarlarca insan için en önemli cihaz konumunda ve çoğu zaman internete tek erişim aracı. 113 ülkede 1 milyondan fazla cüzdan adresi olan Celo’nun mobil öncelikli platformu, DeFi’nin avantajlarını cep telefonu olan herkese sunmak için eşsiz bir fırsat yaratıyor. Celo ile DeFi için yeni gerçek dünya uygulamaları yola çıkmış durumda.

Celo’nun Kurucu Ortağı Rene Reinsberg, “DeFi for the People, gerçek dünyadaki kullanım örneklerini güçlendirerek ve mobil öncelikli kullanıma odaklanarak DeFi’yi herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyor. Önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyardan fazla yeni kullanıcının DeFi ekosistemine katılması için DeFi’deki en büyük projelerle işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” diyor.

DeFi for the People Projesine Katılın

DeFi for the People girişimi, kripto para kullanımını ve DeFi’yi herkes için erişilebilir kılma hedefiyle Celo’nun mobil öncelikli yaklaşımı üzerine kuruludur ve herkese açıktır. Gerçek dünyada kripto para kullanımının ve DeFi’nin benimsenmesini hızlandırmak isteyen herkes projeye katılabilir.

Bu girişim hakkında daha fazla bilgi edinmek için defiforthepeople.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Geliştiricilere Çağrı: 1 Milyon Dolar Ödüllü Hackathon ve Başlangıç Finansmanı

DeFi for the People, kripto parayı cep telefonlarına getirme taahhüdünün bir parçası olarak daha fazla DeFi projesini Celo’ya dahil etme hedefiyle Ekim ayında bir hackathon’a ev sahipliği yapıyor ve dünyanın dört bir yanındaki geliştiricileri, projelerini hızlı bir şekilde başlatmak için ekiplerin kullanabileceği 1 milyon dolarlık ödül ve başlangıç finansmanı ile projelerini Celo’da oluşturmaya davet ediyor. Yaklaşan hackathon hakkında defiforthepeople.org/hackathon adresinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Celo Hakkında:

Celo, herkes için refah koşulları yaratan bir finansal sistem oluşturma misyonunu paylaşan teknolojiler, kuruluşlar ve bireylerden oluşan mobil öncelikli, açık kaynaklı bir ekosistemdir. Celo ekosistemi, merkeziyetsiz, Proof-of-Stake blockchain teknolojisi yığını (Celo Platformu), yerel dijital varlık (CELO), stablecoinler (cUSD, cEUR) ve Deutsche Telekom, PayU, Opera, Andreessen Horowitz, Anchorage, Coinbase, GSMA, Grameen Foundation, Prosegur, Abra ile Celo ekosistemini büyütmeye ve geliştirmeye adanmış bir hizmet kuruluşu olan cLabs gibi dünya çapında 150’den fazla kuruluşun yer aldığı Alliance for Prosperity’den oluşur. Daha fazla bilgi için celo.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner