Yükleniyor...

Lider Kripto Bitcoin, Boğaları İştahlandırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16 Aralık'tan bu yana ilk defa 17 bin doların üzerinde kalıcılık sağlayarak boğaları iştahlandırdı.

Lider Kripto Bitcoin Bogalari Istahlandirdi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16 Aralık‘tan bu yana ilk defa 17 bin doların üzerinde kalıcılık sağlayarak boğaları iştahlandırdı.

Küresel ekonominin piyasa hareketleri, riskli varlık sınıfına giren kripto para birimlerini de etkiliyor. Özellikle ABD tarafından yapılan ekonomik hamleler, tüm kripto endüstrisini de etkisi altına alıyor. Yılın ilk zamanlarında hareketli bir dönem geçiren Bitcoin, ABD enflasyon verileri öncesinde 17 bin doların üzerinde kalıcılık sağlamayı başardı. Herhangi bir kötü senaryonun beklenmemesi ve toparlanma süreci, boğaları iştahlandırmaya başladı. Lider kripto para birimi, dip bölgeleri oluşturuyor olabilir.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kripto para piyasasını canlandırmaya devam ediyor. Direnç noktasını güçlü bir şekilde kıran BTC, yükseliş sinyaliyle boğaları iştahlandırmayı başardı.

“Bitcoin neden yükseliyor?” sorusuna bakıldığında, ilk dikkat çeken detay ABD verileri oluyor. Son aylarda market döngüsü, özellikle ABD tarafından gelen ekonomik veriler ile paralel hareket ediyor. ABD’nin faiz politikası ve resesyon tehlikesi, piyasanın canlanmasını ön plana çıkarıyor. Canlanan piyasa, riskli varlık sınıfındaki lider Bitcoin için umut teşkil ediyor.

Diğer taraftan BTC, hacimsiz ve sakin geçen kripto piyasasının avantajını kullanmayı başardı. Kararsız piyasa koşullarında direnç noktasını kıran BTC, arkasına aldığı boğa desteğiyle 17 bin dolar üzerinde kalıcılık sağlamayı başardı.

Bitcoin Grafik Analizi, BTC Yükselmeye Devam Edecek mi?

Dijital altın tanımıyla ön plana çıkan Bitcoin (BTC), güncel kripto piyasasına bakıldığında boğa yönlü bir trend oluşturmaya başladı.

Lider kripto para birimi BTC, bu hafta içi açıklanması beklenilen ABD enflasyon verilerine hazırlık yapıyor. Piyasalar, olumlu açıklanacak verilere fiyatlanmaya başladı. Ancak Fed, henüz yavaşlayacağına dair kesin bir bilgide bulunmadı.

Bitcoin (BTC) grafik analizi
BTC Grafik Analizi

BTC, 17.000 dolarda güçlü duran direnç noktasını kırmayı başardı. Yılın başından beri yeşil mumlarla yükseliş sergileyen BTC, dün gece kapanış öncesinde 17.000 doları aştı. Boğaların iştahlanması ve piyasaya dahil olması, direnç üzerinde fiyat kalıcılığı sağlamayı başardı.

Yükselişin devam edebilmesi için yeni destek seviyesi olan 17.000 doların ayılar tarafından ele geçirilmemesi gerekiyor. 17.800 dolar seviyesindeki dirence hazırlanan BTC, bu noktayı kırması halinde 18.500 dolarlık seviyeyi hedef alabilir. Güncel piyasa koşullarına bakıldığında, BTC boğalarının oldukça iştahlı olduğu da dikkat çekiyor. Bu direnç noktalarına hareket etmesi bile piyasa açısından can suyu olacaktır. Ancak direnç noktalarının kırılamaması ve düzeltme düşüşü, altcoin tarafında ezilmeyi beraberinde getirebilir.

Ayıların tekrar piyasada hakimiyet kurması halinde, BTC için 17.000 desteği önem teşkil ediyor. Bu desteğin kırılması halinde aşağı yönlü bir hareket meydana gelebilir. Kırılmadan sonra BTC, 16.900 ve 16.750 dolar seviyelerinden güç almak isteyecektir. ABD verilerinin olumsuz gelmesi, bu destek noktalarını zorlayabilir. Bu durumda BTC, 16.500 seviyelerini ziyaret etmek isteyebilir.

Piyasa koşullarının haber, olay ve küresel ekonomiye bağlı ilerlediğini unutmamakta fayda var. Bu nedenle BTC, dip bölge oluşturma arayışında hareketlilik sergiliyor olabilir. Henüz boğa piyasası için erken olsa da boğaların iştahlanmaya başladığı dikkat çekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner