Yükleniyor...

Lido DAO, En Yüksek TVL’ye Sahip DeFi Projesi Oldu

Ethereum (ETH) staking protokolü Lido DAO (LDO), yaklaşık 6 milyar dolarlık toplam kilitli varlık (TVL) ile DeFi liderliğini eline aldı.

Lido DAO En Yuksek TVLye Sahip DeFi Projesi Oldu

Ethereum (ETH) staking protokolü Lido DAO (LDO), yaklaşık 6 milyar dolarlık toplam kilitli varlık (TVL) ile DeFi liderliğini eline aldı.

Kripto para piyasasında DeFi rüzgarı esmeye devam ediyor. Birçok DeFi projesi, staking ve borç verme platformları sayesinde yoğun ilgi görüyor. Milyarlarca dolarlık varlıkların aktarıldığı DeFi projesi, kripto yatırımcılarından yoğun ilgi görüyor. Bu projelerden birisi olan Lido DAO, en yüksek TVL‘ye sahip DeFi projesi oldu. Platform, 5.98 milyar dolarlık TVL ile MakerDAO‘yu geride bıraktı. Bu durum, LDO tarafında da yüzde 10‘un üzerinde bir yükselişi tetikledi.

Lido DAO, TVL Miktarını 5.98 Milyar Dolara Çıkararak Liderliği Eline Aldı

Ethereum (ETH) Layer-2 staking protokolü Lido DAO (LDO), toplam kilitli varlık (TVL) değerinde liderliğe ulaşarak gündemde yer edindi. LDO, bu ilerlemenin ardından günü yüzde 10‘un üzerinde geçirdi.

Lido DAO Grafik

DefiLlama tarafından paylaşılan verilere göre, DeFi sektöründe genel TVL miktarı 38.88 milyar dolara ulaştı. Sıralama tarafında ise dikkat çekici bir değişiklik yaşandı. Lido DAO, 5.98 milyar dolarlık TVL oranı ile liderliği aldı. İkinci sırada 5.93 milyar dolarlık TVL miktarıyla MakerDAO yer alıyor. Ayrıca, AAVE de 3.73 milyar dolarlık TVL ile üçüncülüğü elinde tutuyor.

Popüler proje tarafında yaşanan bu gelişme, LDO fiyatını da olumlu etkiledi. Popüler kripto para birimi, 1 dolardan 1.14 dolara yükseldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x