Yükleniyor...

Litecoin Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Litecoin (LTC) ağının hash rate'i 25 Mayıs 2019'da yaklaşık 380 TH/s'ye ulaştı ve Ocak 2018'de görülen hash rate'i aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Litecoin Hash Rate

Litecoin (LTC) ağının hash rate’i 25 Mayıs 2019’da yaklaşık 380 TH/s’ye ulaştı ve Ocak 2018’de görülen hash rate’i aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Litecoin’deki yarılanmaya (halving) 71 gün kaldı ve yarılanmadan dolayı ağın hash rate’i ve ağdaki işlem sayısı her geçen gün artıyor.

Yarılanma ile madencilik blok ödülü yüzde 50 oranında düşürülecek. Yarılanma sonrası 25 LTC olan Litecoin blok ödülü 12.5 LTC olarak güncellenecek.

Ağın hash rate’i 2018’in Mayıs ayından önce 340 TH/s ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı. Şu andaki hash rate 380 TH/s ve bu hash rate yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini temsil ediyor. Bitcoin’de olduğu gibi her yarılanma öncesi hash rate’te yükselişler olur. Çünkü madenciler blok ödülü yarılanması öncesi mevcut yüksek blok ödülünden yararlanmak için Litecoin’e kaymış durumdalar.

Ayrıca ağdaki işlem sayısında da büyük bir yükseliş söz konusu. İşlem sayısındaki artış doğrudan ödemelerden ziyade alım satım esaslı işlemlerden kaynaklanıyor. Bu durum boğa piyasasında genel olarak görülüyor. Elbetteki ağdaki işlem sayısındaki artış ayı piyasası boyunca piyasadan uzak duran insanların yeniden ağda aktif olmalarından da kaynaklanıyor.

Litecoin’de gerçekleşecek yarılanmaya benzer bir yarılanma ise 2020 yılının Mayıs ayında Bitcoin ağında gerçekleşecek. Bitcoin’deki yarılanma sonrası blok ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşürülecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x