Yükleniyor...

Litecoin’in IMF Raporunda Yer Bulduğu Ortaya Çıktı!

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF), bir yıl önce yayınladığı raporunda bir ödeme aracı olarak Litecoin'e yer verdiği geç de olsa ortaya çıktı.

IMF Litecoin

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF), bir yıl önce yayınladığı raporunda bir ödeme aracı olarak Litecoin’e yer verdiği geç de olsa ortaya çıktı. Litecoin Vakfından Xinxi Wang, rapordaki bu detayı geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından paylaştı:

Wang, tweet’inde IMF’nin LTC’yi ödeme token’ı olarak kabul ettiğine vurgu yapıyor.

IMF raporundaki Litecoin bölümünde şu detaylar yer alıyor:

“Ödeme token’ları: BLCA (Bitcoin benzeri kripto varlık) olarak tasarlanmış ve küresel bir hesap, birikim ve ödeme aracı olarak kullanılacaktır (örneğin Litecoin).”

Bir kripto para biriminin IMF raporunda yer bulmuş olması onun IMF tarafından resmi para birimi olarak kabul edildiği ve IMF’nin kripto paralar üzerinden kredi vereceği anlamına geliyor. Ancak kripto paraları değersiz ve işe yaramaz varlık olarak gören politikacılara ve ekonomistlere somut bir cevap anlamına geliyor olması bakımından son derece önemli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner