Anasayfa Haberler Litecoin'in IMF Raporunda Yer Bulduğu Ortaya Çıktı!

Litecoin’in IMF Raporunda Yer Bulduğu Ortaya Çıktı!

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF), bir yıl önce yayınladığı raporunda bir ödeme aracı olarak Litecoin’e yer verdiği geç de olsa ortaya çıktı. Litecoin Vakfından Xinxi Wang, rapordaki bu detayı geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından paylaştı:

Wang, tweet’inde IMF’nin LTC’yi ödeme token’ı olarak kabul ettiğine vurgu yapıyor.

IMF raporundaki Litecoin bölümünde şu detaylar yer alıyor:

“Ödeme token’ları: BLCA (Bitcoin benzeri kripto varlık) olarak tasarlanmış ve küresel bir hesap, birikim ve ödeme aracı olarak kullanılacaktır (örneğin Litecoin).”

Bir kripto para biriminin IMF raporunda yer bulmuş olması onun IMF tarafından resmi para birimi olarak kabul edildiği ve IMF’nin kripto paralar üzerinden kredi vereceği anlamına geliyor. Ancak kripto paraları değersiz ve işe yaramaz varlık olarak gören politikacılara ve ekonomistlere somut bir cevap anlamına geliyor olması bakımından son derece önemli.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları