Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Bu Ne Anlama Geliyor?

Litecoin.

Litecoin LTC Hash Rate

Litecoin.com ve BitInfoCharts tarafından sağlanan verilere göre, Litecoin (LTC) hash rate’i 8 Nisan’da 359 terahash’a yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Litecoin Hash Rate

Protokolü koruyan ve bilgi işlem gücünü temsil eden Litecoin Blockchain ağının hash rate’indeki hızlı artış son aylarda LTC’nin güçlü bir performans göstermesinin hemen ardından geldi.

Ocak ayından bu yana Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), Enjin Coin (ENJ) ve Augur (REP) ile birlikte küresel piyasalarda en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak ABD dolarına karşı %160’lık bir değer artışı kaydetti.

Fiyatın Yükselişinin Potansiyel Faktörleri ve Litecoin’in Hash Rate Değeri

Herhangi bir Blockchain ağının hash rate’indeki gözle görülür bir artış genellikle güvenin olumlu bir göstergesi olarak kabul edilirken, donanım ve madencilik ekipmanlarındaki gelişmelerin hash rate’in yükselmesine yol açabileceği argümanlar sıklıkla öne sürülüyor.

Litecoin ağının hash rate’indeki son dalgalanma LTC’nin kısa vadeli fiyat trendinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ancak, madencilik ekipmanlarının verimliliğindeki genel iyileşmenin ağın hash rate’indeki artışı körüklemiş olması da mümkün.

Litecoin.com’u yöneten eski bir Litecoin takımı üyesi olan Franklyn Richards konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Fiyatın yanı sıra son yükselişe ilişkin yapılabilecek bir diğer açıklama, daha etkin bir şekilde madencilik donanımlarının kullanılması olabilir. Eğer durum buysa, açıkça bunun farkında değiliz.

LTC Fiyatı Neden Yükseliyor?

2017’de Ivey Business School’da profesör olan JP Vergne, geliştirici etkinliğinin herhangi bir kripto para biriminin fiyat hareketinin doğrudan belirleyicisi olduğunu keşfetti.

Vergne tarafından yayınlanan “İnovasyon/Yenilik Potansiyeli: Kripto Para Birimlerine Ne Veriyor?” başlıklı çalışmada, yeni kripto para birimlerinin sürekli olarak ortaya çıkmasına rağmen, aktif gelişim gösteremedikleri takdirde yatırımcıların güvenlerini yitirebileceğini belirtiyor. Çalışmanın bir kısmından alıntı:

Ayrıca, yeni bir kripto para birimi eski rakiplerinden daha çekici görünebilir, ancak temel yazılımını sürekli olarak geliştiren sağlam bir geliştirici ekibi tarafından desteklenmiyorsa zamanla ilk teknolojik avantajını koruyamayacaktır.

Litecoin’den daha gelişmiş kripto para birimleri olabileceği iddia edilebilse de, gizli işlemler ve Mimblewimble gibi çözümlerin uygulanmasında Litecoin’in açık kaynaklı geliştirici topluluğunun faaliyeti yatırımcıların güveninin artmasına neden oluyor.

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee 28 Ocak’ta şunları söyledi:

Değiştirilebilirlik, Bitcoin ve Litecoin’den eksik olan bir şey. Şimdi ölçeklendirme tartışmaları geride kaldı, bir sonraki savaş alanı Değiştirilebilirlik ve gizlilik üzerine olacak. Şimdi “Gizli İşlemler” özelliğini Litecoin’e ekleyerek kripto para birimini daha elverişli kılmaya odaklanıyorum.

Litecoin açık kaynak geliştirici topluluğunun faaliyeti fiyatı etkileyen ana faktör ve kripto paranın hash rate değeri ise fiyatı etkileyen ikinci bir faktör. Lee ve diğer geliştiriciler tarafından belirlenen hedefler orta vadede karşılandığı sürece varlık yükseliş eğilimini sürdürülebilir.

Geçtiğimiz birkaç saat içinde Bitcoin fiyatı 5.100 doların üzerine çıktıkça, LTC ABD dolarına karşı %2.6’lık bir artış kaydederek 80,14 dolara yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner