Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Litecoin'in (LTC) Kurucusu: Ağustos Ayında Gerçekleşecek Yarılanma Şok Etkisi Yaratacak

Litecoin’in (LTC) Kurucusu: Ağustos Ayında Gerçekleşecek Yarılanma Şok Etkisi Yaratacak

ABONE OL:google-news

Litecoin’in (LTC) kurucusu Charlie Lee, önümüzdeki ay gerçekleşecek olan yarılanma sonrası madencilerin cihazlarını kapatıp, faaliyetlerine son verebileceğini söyledi.

Lee, Avustralyalı kripto haber sitesi Mickey ile yaptığı röportajda, planlanan yarılanma ile blok ödüllerinin yüzde 50 oranında düşmesinin Litecoin’in madencilik ekosistemi için olası etkileri hakkında konuştu.

Lee, “Madencilik ödülleri yarı yarıya azaldığında bazı madenciler kâr etmemeye başlayacak ve makinelerinin fişini çekecekler. Büyük bir yüzde bunu yapacak olursa ağda yavaşlama olabilir. Yarılanmadan üç buçuk gün önce ve sonraki günlerde muhtemelen blok hızları daha yavaş olacak ve madencilik zorluğu yeniden ayarlanacak. Madencilik zorluğunun yeniden ayarlanmasının ardından blok hızları normale dönecektir.” dedi.

Bir kripto para biriminin madencilik ödülünün azalması sonrası olarak tedariği de azalmış olur ve bunun sonucunda fiyatı artar. Lee’ye göre bu fiyat artışı insanların beklentisinden, yani piyasa duyarlılığı ve talepten kaynaklanıyor. Fiyat artışı bekleyen insanlar satın alım yapıyorlar ve bunun sonucunda fiyat artıyor. Lee, yarılanmalardan önce görülen fiyat artışının asıl nedeninin bu olduğunun altını çiziyor.

Litecoin’in bir önceki blok ödülü yarılanması 2015 yılında gerçekleşmiş ve fiyat yarılanmadan önceki ayda (Temmuz) zirve yapmıştı. Yarılanmadan hemen sonra Litecoin fiyatı yüzde 50 düşmüş ve değer kaybı yüzde 75’e kadar çıkmıştı.

Coin360’ın verilerine göre, son 3 aylık grafikte Litecoin değerini neredeyse yüzde 36 artırmış durumda. Mevcut fiyat, 2017’nin Aralık ayında görülen en yüksek seviyenin hala altında (yüzde 67 daha düşük) seyrediyor.

Litecoin’in yaklaşan blok ödülü yarılanması 5 Ağustos 2019’da gerçekleşecek. Blok başına 25 LTC olan ödül 12.5 LTC’ye düşecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar