Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Litecoin Yaratıcısı Charlie Lee: Satoshi Nakamoto Geri Döndü!

Litecoin Yaratıcısı Charlie Lee: Satoshi Nakamoto Geri Döndü!

ABONE OL:google-news

En büyük beşinci altcoin olan Litecoin‘in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee’den çapırıcı bir iddia geldi. Lee, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun geri döndüğünü düşünüyor.

Paylaşılan bir rapora göre, MimbleWimble protokolüne dayanan yeni bir gizlilik coin’i olan Grin, birkaç saat önce isimsiz bir bağışçıdan 50 BTC’lik bir bağış aldı. Bağışı yapanın adresinin yaşı Lee’nin bağışın Satoshi’den geldiği konusunda ikna etmiş durumda.

Grin’in resmi Telegram grubunda 12 Kasım’ın erken saatlerinde dikkat çekici bir sohbet döndü. Sohbeti dikkat çekici kılan şey ise Charlie Lee’nin anonim bağışçının Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesi.

Litecoin Satoshi

Sohbet Grin’in geliştiricisi David Burkett ile Litecoin‘in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee arasında geçiyor. David, konuyla ilgili olarak isimsiz bir şahsın 50 BTC’lik bir bağışta bulunduğunu söylüyor. Ardından Lee, bağışın Bitcoin yaratıcısı, tek gerçek Satoshi Nakamoto tarafından yapıldığını iddia ediyor. Lee’nin iddiasını dayandırdığı temel ise söz konusu bağışla bağlantılı Blockchain adresinin 9 yıl önce oluşturulmasına dayanıyor.

En büyük kripto para birimi Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğine ilişkin tartışmalar her zamanki gibi tazeliğini koruyor. Yıllar geçtikçe bu konuda tartışmalar cevaplardan daha fazla sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Kimisine göre “Satoshi Nakamoto” tek bir kişi değil, bir grup insanı temsil ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar