Yükleniyor...

Litecoin Yaratıcısı Charlie Lee: Satoshi Nakamoto Geri Döndü!

En büyük beşinci altcoin olan Litecoin'in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee'den çapırıcı bir iddia geldi.

Litecoin Yaratıcısından Çarpıcı İddia Satoshi Nakamoto Geri Dönmüş Olabilir

En büyük beşinci altcoin olan Litecoin‘in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee’den çapırıcı bir iddia geldi. Lee, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun geri döndüğünü düşünüyor.

Paylaşılan bir rapora göre, MimbleWimble protokolüne dayanan yeni bir gizlilik coin’i olan Grin, birkaç saat önce isimsiz bir bağışçıdan 50 BTC’lik bir bağış aldı. Bağışı yapanın adresinin yaşı Lee’nin bağışın Satoshi’den geldiği konusunda ikna etmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Grin’in resmi Telegram grubunda 12 Kasım’ın erken saatlerinde dikkat çekici bir sohbet döndü. Sohbeti dikkat çekici kılan şey ise Charlie Lee’nin anonim bağışçının Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesi.

Litecoin Satoshi

Sohbet Grin’in geliştiricisi David Burkett ile Litecoin’in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee arasında geçiyor. David, konuyla ilgili olarak isimsiz bir şahsın 50 BTC’lik bir bağışta bulunduğunu söylüyor. Ardından Lee, bağışın Bitcoin yaratıcısı, tek gerçek Satoshi Nakamoto tarafından yapıldığını iddia ediyor. Lee’nin iddiasını dayandırdığı temel ise söz konusu bağışla bağlantılı Blockchain adresinin 9 yıl önce oluşturulmasına dayanıyor.

En büyük kripto para birimi Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğine ilişkin tartışmalar her zamanki gibi tazeliğini koruyor. Yıllar geçtikçe bu konuda tartışmalar cevaplardan daha fazla sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Kimisine göre “Satoshi Nakamoto” tek bir kişi değil, bir grup insanı temsil ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x