Yükleniyor...
Sponsored

Litecoin Yaratıcısı Dogecoin’in (DOGE) Harika Olduğunu Söyledi

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Dogecoin'in (DOGE) kripto paraları ana akıma itmede önemli bir rol oynadığına inanıyor.

charlie lee doge

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Dogecoin’in (DOGE) kripto paraları ana akıma itmede önemli bir rol oynadığına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajı sırasında Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Dogecoin’in “harika” ve “oldukça eğlenceli” olduğunu söyledi. Lee en büyük meme kripto para biriminin birçok insanı kripto para alanına getirmeye hazır olduğunu iddia ediyor. Lee ayrıca, Tesla CEO’su ve DOGE fanlarından Elon Musk’ı kripto para birimlerini dünyada “ana bir konu” haline getirdiği için övdü.

Dogecoin, Aralık 2013’te “Lucky Coin” olarak adlandırılan ve artık kullanılmayan Litecoin fork’unun bir fork’u olarak piyasaya sürüldü. Parodi kripto para hızla önemli bir popülerlik düzeyine ulaştı, ana akım atılımı ise 2021’de gerçekleşti.

2018’in başlarında büyük çöküşün eşiğinde Litecoin zulasını satan ve suçlamalarla karşı karşıya kalan Lee, Bitcoin’in şu anda en büyük holdingi olduğunu söylüyor. Kendi fikrine yatırım yapmayı reddediyor çünkü kripto paranın fiyatını nasıl etkileyeceğinden endişe etmeden projenin teknik yönlerine odaklanmak istiyor.

En eski altcoinlerden biri olan Litecoin, 2011 yılında ortaya çıkan Bitcoin fork’udur. Litecoin, piyasa değerine göre 22. en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x