Yükleniyor...

Londra’da Kripto Parayla Ödeme Yapılan Türk Kuaför

Londra’da Hairbysam markasıyla hizmet veren Türk kuaför Samet Zili, alanında bir ilke imza atarak salonunda kripto parayla ödeme alan ilk kuaför olduklarını açıkladı.

kuafor samet zili

Londra’da Hairbysam markasıyla hizmet veren Türk kuaför Samet Zili, alanında bir ilke imza atarak salonunda kripto parayla ödeme alan ilk kuaför olduklarını açıkladı.

Kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketlerin sayısı giderek artıyor. Bu alana Hairbysam isimli salonuyla Londra’da hizmet sunan İzmirli kuaför Samet Zili de katıldı.

Zili, pandemiyle birlikte popüler bir yatırım ve transfer aracına dönüşen kripto paralar ile ödeme alma fikrinin yaptığı gözlemler sonucu ortaya çıktığını söyledi.

Salonuna gelen müşterilerin saçları yapılırken bir yandan kripto para piyasasında işlem yaptığına tanık olduğunu belirten Zili şu ifadelere yer verdi;

“Sohbetlerimiz sırasında bunu ödeme yöntemi olarak sunma fikrini paylaştım ve olumlu geri dönüşler aldım. Önce bu yöntemi kullanan işletmeleri araştırdım. O süreçte dünyada henüz hiçbir kuaförün bu yöntemi kullanmadığını öğrenince bu alanda öncü olmak istedim.”

Bu uygulamayı markasını dünyaya açma hedefinin bir ayağı olarak hayata geçirdiğini dile getiren Zili şu sözleri ekledi;

“Hairbysam markasını dünyaya açma yolunda önemli bir fırsat oldu benim için. Teknik hazırlıkları yaparak kripto para ile ödeme almaya başladık. Şimdi müşterilerimizin neredeyse üçte biri bu şekilde ödeme yapıyor. Yakın gelecekte bu yöntemin daha da yaygınlaşacağını ve fiziki paranın büyük ölçüde ortadan kalkmasını bekliyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x