L'Oréal Paris, NFT Sanat Dünyasına Giriyor • Coinkolik
Yükleniyor...

L’Oréal Paris, NFT Sanat Dünyasına Giriyor

L'Oréal Paris, hayırsever girişimi Women of Worth için NFT sanat dünyasına giriyor.

lorealparis

L’Oréal Paris, hayırsever girişimi Women of Worth için NFT sanat dünyasına giriyor.

L’Oréal Paris, NFT sanatı oluşturmak için beş kadın sanatçıyı (Amber Vittoria, Arina BB, Hueman, Lili Tae ve Puks) görevlendirdi. Parçalar, Kasım ayında piyasaya sürülen yeni L’Oréal Paris Reds of Worth by Color Riche ruj serisindeki kırmızı tonlarından ilham alacak.

Loreal paris NFT
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açık artırma, 13-16 Aralık tarihleri ​​arasında NFT platformu OpenSea’de gerçekleştirilecek. L’Oréal Paris, NFT alanında kadın temsilinin eksikliğine dikkat çekmek istedi. Sanat piyasası analiz firması ArtTactic’in Kasım ayı raporuna göre, kadın sanatçılar NFT sanat pazarının %16’sını ve NFT satışlarının sadece %5’ini oluşturuyor.

L’Oréal Paris pazarlama müdürü Maude Brunschwig konuyla ilgili şunları söyledi;

“Küçük veya büyük fark etmeksizin, etki yaratabileceğimiz ve değerlerimizle öncülük edebileceğimiz alanları belirlemenin önemli olduğunu düşünüyoruz. NFT sektörü, L’Oréal Paris’in hak eden ve değerli kadınları yükseltmeye yardımcı olurken aynı zamanda güzellikten ilham alan ve tüketiciye değer katan yeni teknolojiler sunduğunu gördüğümüz fırsatlardan yalnızca biri.”

Elde Edilen Gelir, L’Oréal’in hayırsever girişimi Women of Worth’a bağışlanacak

Sanatçılar, birincil satışların %100’ünü elinde tutacak. Bu arada, telif hakkı olarak düşünülebilecek ikincil piyasa satışlarının %50’si, L’Oréal’in hayırsever girişimi Women of Worth’a bağışlanacak. Bu nedenle, bir sanatçı, eserin ilk ticaretini gördükten sonra gelir elde etmeye devam edebilir.

Her NFT, 1.500 dolar taban fiyattan başlayacak. NFT müzayedesinin sonuyla aynı zamana denk gelen, NBC of the Women of Worth ödül töreninde bir saatlik yayın etkinliği düzenlenecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x