Yükleniyor...

Luna Foundation, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

TerraUSD algoritmik stablecoin’ini desteklemek için Bitcoin yatırımında bulunan Luna Foundation Guard (LFG), 100 milyon dolarlık ek Bitcoin (BTC) satın alarak toplam varlıklarını 42.

terra luna bitcoin aldi

TerraUSD algoritmik stablecoin’ini desteklemek için Bitcoin yatırımında bulunan Luna Foundation Guard (LFG), 100 milyon dolarlık ek Bitcoin (BTC) satın alarak toplam varlıklarını 42.400 BTC’ye (1,7 milyar dolar) çıkardı.

Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon, LFG’nin ek Bitcoin satın aldığını Twitter’dan duyurdu. Kwon, LFG rezervlerinin olduğu web sitesi bağlantısını paylaştı.

Rezervleri izleyen gösterge panosuna göre, LFG’nin şu anda yaklaşık 2,25 milyar ABD doları rezervi var, bunun %75,5’i yani 1,7 milyar doları Bitcoin’de. Diğer % 17,7’si USD madeni para (USDC) cinsinden, bu da 398,6 milyon USD’ye eşdeğer.

terra bitcoin

Terra, Şubat ayında UST’sini Bitcoin ile kısmen destekleyeceğini duyurdu. Do Kwon, vakfın 10 milyar USD değerinde Bitcoin satın almayı hedeflediğini söyledi.

Bazı kullanıcılar, LFG’nin “piyasa dışı anlaşmalar” yoluyla Bitcoin satın aldığından fiyatları etkilemediğini iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner