Yükleniyor...

MAC Cosmetics, NFT Sektörüne Adım Attı

New York merkezli kozmetik markası MAC Cosmetics, HIV / AIDS'ten etkilenen gençlere yardım etmek için Polygon NFT'lerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

MAC NFT

New York merkezli kozmetik markası MAC Cosmetics, HIV / AIDS’ten etkilenen gençlere yardım etmek için Polygon NFT’lerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Proje için ConsenSys ile ortaklık kuran MAC Cosmetics’in NFT koleksiyonu, farklı fiyat aralıkları ve nadirlikleriyle 5.275 adet NFT’den oluşuyor.

NFT’ler ünlü ressam Keith Haring’in sanatından ilham alınarak oluşturuldu. Haring’in sanat stilini MAC rujlarıyla birleştiren animasyonlu çizimler oluşturuldu.

Keith Haring, 1980’lerde New York’ta ün kazanan Amerikalı bir sanatçı. 1987 yılında HIV teşhisi konulduğunda, hastalık hakkında farkındalık oluşturmak için sanatını icra etmeye başladı.

ConsenSys küresel eş başkanı Johnna Powell, Decrypt’e verdiği bir demeçte ConsenSys’in projeden herhangi bir gelir almayacağını söyledi. Powell şöyle konuştu;

“ConsenSys NFT ile birincil motivasyonumuz, on milyonlarca kullanıcıyı MetaMask’a getirmek.”

Elde Edilen Gelir, HIV/AIDS’ten Etkilenenlere Gidecek

mac nft

MAC ve Keith Haring NFT’leri 10 Nisan’da kredi kartı ya da kripto para kullanarak satın alınabilecek, NFT’ler MetaMask aracılığıyla teslim edilecek.

Birincil satışlardan elde edilen tüm gelirler, 1994 yılında kurulan ve HIV/AIDS kuruluşlarına yardım sağlayan kar amacı gütmeyen bir fon olan MAC Viva Glam’e gidecek.

Powell, NFT koleksiyonundan elde edilen tüm ikincil OpenSea satışlarının %2,5’inin doğrudan sanatçının çalışmalarını, mirasını korumaya ve AIDS’ten etkilenenlere bakım sağlamaya adamış olan Keith Haring Vakfı’na gideceğini de ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x