Yükleniyor...

Madencilik Devi Bitmain, En Büyük Bitcoin (BTC) Madencilik Havuzunu Elden Çıkarıyor

Bitcoin madencilik donanımı üretim devi Bitmain, şu anda hash oranına göre en büyük Bitcoin madenciliği havuzu olan Antpool'u madencilik donanımı tasarımına odaklanmak için elden çıkarıyor.

madencilik devi bitmain en buyuk bitcoin btc madencilik havuzunu kapatiyor

Bitcoin madencilik donanımı üretim devi Bitmain, şu anda hash oranına göre en büyük Bitcoin madenciliği havuzu olan Antpool’u madencilik donanımı tasarımına odaklanmak için elden çıkarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitmain Salı günkü bir blog yazısında, 26 Temmuz’da bir ara hissedar toplantısına ev sahipliği yaptığını ve Antpool madencilik havuzunun elden çıkarılacağını bildirdi. Blog yazısında konuya dair şu ifadeler yer aldı:

“1 Mayıs’a kadar tüm yasal konular tamamlandı. Şu anda bazı konuları konsolide ediyoruz ve yakında ilgili önlemleri tamamlayacağız. ‘Antpool’, yeni hissedarlardan destek aldığında, madencilik havuzu işini denizaşırı ülkelerde bağımsız olarak işletecek.”

Elden çıkarma planı ilk olarak Ocak ayında Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu’nun rakip kurucu ortak Micree Zhan ile bir yıl süren iç güç mücadelesini sona erdirmek için başkanlık görevinden ayrıldığı zaman ortaya çıktı. Wu, planın bir kısmının Antpool’u “Micree tarafından yönetilecek bağımsız bir şirket” haline getirmek olduğunu söyledi. Bunun arkasındaki sebep ise, Bitmain’in iş modelini halka arzı daha kolay hale getirmek için düzenlemekti.

Antpool’un elden çıkarılmasındaki ilerleme, Bitmain’in BTC.com’u ABD’de listelenen BIT Mining’e satmasından aylar sonra geldi.

Bir zamanlar lider Bitcoin (BTC) madencilik havuzlarından ikisi olan BTC.com ve Antpool’un elden çıkarılmasıyla birlikte Bitmain, yalnızca madencilik donanım tasarımının geliştirilmesine ve satışına odaklanacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x