Yükleniyor...

Madencilik Firması Core Scientific, Bitcoin Sattı

Bitcoin madencilik firması Core Scientific art arda iki ay çıkardığından daha fazla Bitcoin (BTC) sattı.

core

Bitcoin madencilik firması Core Scientific art arda iki ay çıkardığından daha fazla Bitcoin (BTC) sattı. Firmanın kasasında 1959 Bitcoinden geriye 1205 tanesi kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Core Scientific geçtiğimiz ay kayıp yaşadı. Yapılan şirket duyurusunda Bitcoin başına ortalama 22 bin dolar fiyattan 1975 coin satıp 44 milyon dolar hasılat yaparken şirket aynı ayda sadece 1221 coin çıkartabildi. Böylelikle firmanın kasasında 31 Temmuz itibariyle 1205 Bitcoin ve 83 milyon dolar nakit kaldı.

Şirket açıklamasında, Temmuz ayında yapılan Bitcoin satışlarından elde edilen gelirin artan faaliyet merkezi harcamalarına ve sermaye yatırımlarına harcandığını söyledi. Şirket Bitmain’e 100.000 adet ASIC özel madencilik aracı siparişi vermişti. Bu satışlardan elde edilen paranın bir kısmı buraya aktarıldı.

Core Scientific’in Bitcoin Varlığı Azalıyor

Bitcoin madencilik firması Core Scientific, yaptığı bu satışla beraber kasasındaki Bitcoinleri azaltmış oldu. Şirket Bitcoin’in fiyatı 30 bin doların altına düştüğünden likiditeyi arttırmak adına bu yolun izlendiğini söyledi. Bunun dışında firma iş hacmini arttırmaya gitti. Temmuz ayında 14.000 ASIC sunucusunu daha devreye alarak hasrate’ini 19.3’e çıkardı. Bu Kuzey Amerika şirketleri arasındaki en yüksek hashrate olarak kayıtlara geçti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x