Yükleniyor...

Malezya Maliye Bakanı Yardımcısı, Ülkenin Bitcoin Benimseme Planı Bulunmadığını Söyledi

Malezya Maliye Bakan Yardımcısı Datuk Mohd Shahar Abdullah, Bitcoin'in benimsenmesine ilişkin çıkan söylentileri yalanladı.

malezya

Malezya Maliye Bakan Yardımcısı Datuk Mohd Shahar Abdullah, Bitcoin’in benimsenmesine ilişkin çıkan söylentileri yalanladı.

Abdullah, oynaklık sebebiyle Bitcoin’in ödeme aracı olarak hizmet edemeyeceğini ifade ederek, ülkenin böyle bir planının bulunmadığını kaydetti.

Bu haftanın başlarında, Malezya İletişim ve Multimedya Bakanlığı bakan yardımcısı Zahidi Zainul Abidin, Bitcoin yasal olarak kabul edilmesi için bir teklif verdi. Hükümet yetkilisine göre, böyle bir hareket kripto sektörüne daha fazla genci dahil edecek. Ancak bu argüman, Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmiş görünmüyor.

Ülke, Bitcoin benimseme hususunda isteksiz olmasın karşın uluslararası anlaşmaları gerçekleştirmek için birden fazla CBDC kullanacak olan “Dunbar Projesi” için çalışmaya başladı.

Dün de Honduras Merkez Bankası, Bitcoin benimseme iddialarını reddetmişti.

Honduras ve Malezya’dan arka arkaya gelen yalanlamalar, El Salvador’un Bitcoin kabulünün ardından, hareketin bir domino etkisi yaratacağını düşünenleri şimdilik yanıltmış gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x