Yükleniyor...

Maltalı Emlak Şirketi, Hiper-Modern Apartmalarda Cardano (ADA) ile Ödeme Kabul Edecek

Maltalı emlak şirketi Dreamflats, hiper-modern apartmanlar için Cardano (ADA) ile ödeme kabul edecek.

maltali emlak sirketi hiper modern apartmalarda cardano ada ile odeme kabul edecek

Maltalı emlak şirketi Dreamflats, hiper-modern apartmanlar için Cardano (ADA) ile ödeme kabul edecek. Dreamflats, Zaha Hadid Architects’in Mercury Towers binası için Cardano (ADA) ile kira sözleşmesi ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dreamflats bir basın açıklamasında, ADA ödemelerinden elde edilen gelirin Malta Turizm Otoritesi de dahil olmak üzere düzenleyicilere bildirileceğini söyledi. Ayrıca, kripto para işlemlerinden gelen vergi ödemeleri de itibari para birimi cinsinden olacak.

Mercury Towers, Zaha Hadid Architects imzalı hiper-modern bir yapıdır ve kira bedeli dairelerin 2022’de tamamlanmasıyla belirlenecek. 

Dreamflats, kira ödemeleri için kripto para birimlerini kabul eden giderek artan sayıdaki işletme arasında katıldı. Nisan ayında milyarder Rick Caruso’nun emlak şirketi, konut ve perakende mülklerinde Bitcoin’i kira ödemesi olarak kabul edeceğini duyurdu. Caruso’ya göre karar, kripto para birimlerinin kalıcı olacağı inancından kaynaklanıyor.

Dreamflats, kripto para ödemelerini kabul eden dijital alanda faaliyet göstermeyen ilk Malta şirketi oldu ve bu hareket, sektörün geri kalanı için bir emsal oluşturabilir. Dreamflats, odağını ADA’yı kabul ederek önemli bir kripto para ödeme seçeneği olarak Bitcoin’den kaydırıyor. 

Cardano’ya İlgi Rekor Düzeyde

Dreamflats’ın ADA tercihi, varlığın 16 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.4 dolara ulaşan son fiyat artışının ardından geldi. ADA’nın yükselişi, Bitcoin tarafından sürdürülen boğa koşusu ile bağlantılıydı ve varlık 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolara ulaşmıştı. 

Bununla birlikte, Bitcoin, yılın başından itibaren elde ettiği kazanımları sürdürmekte zorlanırken, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, ADA, düşüşü son yedi günde %16.6 düşüş ile sürdürdü ve düzeltmesini 1.53 dolar civarında yaşadı. 

ADA’nın fiyat artışı, 1 Ocak ve 17 Mayıs 2021 arasında yaklaşık 6.710 milyoner yatırımcı ile sonuçlandı ve %1.231’lik bir büyümeyi temsil etti.

Başka yerlerde, Cardano ağı, gerçek dünya kullanım durumlarını destekleme yeteneği nedeniyle kripto para topluluğunun ilgisini çekmeye devam ediyor. Örneğin Cardano, ülkenin eğitim sistemini düzene koymak için Etiyopya hükümeti ile bir anlaşma imzaladı.

Ağ, aynı zamanda, %100 merkeziyetsizliğe ulaşan bir gelişmeye de tanık oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x