Mark Cuban, Coinbase'i SEC'e Karşı Daha Saldırgan Olmaya Davet Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Mark Cuban, Coinbase’i SEC’e Karşı Daha Saldırgan Olmaya Davet Etti

Milyarder Mark Cuban, potansiyel bir SEC davasıyla nasıl başa çıkılacağı konusunda Coinbase CEO'su Brian Armstrong'a bazı tavsiyelerde bulundu.

mark cuban

Milyarder Mark Cuban, potansiyel bir SEC davasıyla nasıl başa çıkılacağı konusunda Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a bazı tavsiyelerde bulundu.

Bugün erken saatlerde SEC’in Coinbase’İ yaklaşan bir borç programı (Lend) nedeniyle dava açmakla tehdit ettiği iddia edilmişti. Cuban bu haber üzerine Coinbase’i SEC’e karşı saldırıya geçmeye çağırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cuban, Coinbase CEO’su ve kurucusu Brian Armstrong’a yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Brian, bu bir “dava yoluyla düzenleme”. Bunun üstesinden kendi başlarına gelemezler ve bunu yaparken hata yapmaktan korkuyorlar. Bunu avukatlara bırakıyorlar. Daha saldırgan devam etmelisiniz”

Coinbase’in söylediğine göre şirket, Lend ürününün onaylanmasını sağlamak için düzenleyicilerle yarım yıl boyunca toplantı yaparak daha işbirlikçi bir yaklaşım geliştirmek istiyor.

Haziran ayında duyurulan ve henüz piyasaya sürülmeyen Coinbase Lend, USDC sahiplerinde Coinbase’de yapacakları tasarruftan %4 oranında getiri vaat ediyor.

Cuban 2013 yılında SEC’e karşı bir davayı da kazanmıştı. Cuban anlaşma yapmak yerine aklanmak için 12 milyon dolar harcamayı seçmişti.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, SEC ile savaşacak kaynaklara sahip durumda ve şirketin CEO’su Brian Armstrong da bunun farkında gibi görünüyor. Ancak şirket bu işi oraya götürmemeyi tercih ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x