Yükleniyor...

Mastercard, Kripto Para ve Blockchain Odaklı Startup’lar için “Start Path” İsimli Bir Program Başlatıyor

Mastercard, kripto para ve blockchain ile ilgili girişimlerin gelişmesine ve daha yenilikçi olmasına yardımcı olacak bir ​ program başlattı.

mastercard kripto para

Mastercard, kripto para ve blockchain ile ilgili girişimlerin gelişmesine ve daha yenilikçi olmasına yardımcı olacak bir ​ program başlattı. Yakın zamanda yayınlanan bir basın açıklamasında, Mastercard, NFT’ler için pazarlar oluşturmak üzere kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi ile çalışan firmalara yardımcı olma amacıyla Start ​​Path isimli programını başlattı. Bu programla Mastercard kripto para şirketlerini destekleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mastercard tarafından başlatılan katılım programına yedi şirket katıldı. Bunlardan bazıları Uphold, Taurus, STACS, Mintable gibi bilinen firmalar. Ödeme devi ile birlikte, dijital varlık dünyasına daha fazla yenilik getirmek için çalışacaklar ve hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların kripto ve diğer dijital varlıkları satın almasını, saklamasını ve harcamasını kolaylaştıracaklar.

Yukarıda bahsedilen şirketlerden biri olan Mintable (Singapur’da bulunuyor), NFT’ler ve dijital koleksiyonlar, müzik vb. gibi diğer DLT tabanlı varlıkları oluşturmak, satın almak ve satmak için kullanılan bir pazar yeridir.

Yine listede yer alan GK8 (İsrail merkezli), finansal kurumlar için herkesin dijital varlıklarını kendi kendine yönetebileceği uçtan uca saklama platformu hizmetleri sunuyor.

Mastercard’ın Amacı Ne?

Programın amacı, veri doğruluğu, tokenizasyon ve gelenekselden dijital ekonomiye kolay geçiş gibi kripto girişimlerinin sıklıkla karşılaştığı engellerle mücadele etmektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x