Yükleniyor...

Bitcoin Uzmanı Max Keizer’a Göre, Libra Coin’in Bitcoin ile Rekabet Etmesi Mümkün Değil

Bitcoin uzmanı Max Keizer, Libra Coin'in Bitcoin'le rekabet edemeyeceğini iddia ederek, Facebook'un yeni kripto para biriminin lansmanına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Libra Coin ve Bitcoin

Bitcoin uzmanı Max Keizer, Libra Coin’in Bitcoin’le rekabet edemeyeceğini iddia ederek, Facebook’un yeni kripto para biriminin lansmanına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ona göre, Libra Coin, ABD doları gibi fiat para birimleri için tehdit oluşturuyor.

Facebook’un kripto parası Libra Coin, Instagram ve WhatsApp kullanıcılarının tüm dünyaya sorunsuz bir şekilde para aktarmalarını sağlayacak. Libra Coin özellikle enflasyonun yüksek olduğu, bankacılık sisteminin gelişmediği veya sistemin dışında kalan ülkeler için önemli olacak. Bu nedenle Bitcoin’in sahasına atılıyor gibi görünebilir.

Ancak Keizer’e göre, devasa şirketlerin yönetiminde yer alacağı Libra, aslen hükümetler tarafından kontrol edilen para birimlerini tehdit ediyor. Financial Times dergisinin son sayısında yer alan bir makalede de bu konuya değiniliyor ve Facebook’un kripto para birimi ile geleneksel bankaları hedef aldığı belirtiliyor.

Keizer ayrıca Bitcoin’in gerçek rakibinin bir değer deposu olmasından dolayı altın olduğunu öne sürüyor. Altın, son 14 ayın en yüksek seviyesine ulaşma yolunda ilerlerken, Keizer, altın fiyatının 1.365 doların üzerine çıkması durumunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılabileceğini öngörüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner