Yükleniyor...

Meksikalı Milyarderden Bitcoin (BTC) Çağrısı: Her Portföyde Olmalı

Meksika’nın en zengin üçüncü ismi Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’in her yatırım portföyünde olması gereken bir varlık olduğunu söyledi.

meksikali milyarderden bitcoin btc cagrisi her portfoyde olmali

Meksika’nın en zengin üçüncü ismi Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’in her yatırım portföyünde olması gereken bir varlık olduğunu söyledi. Pliego’nun halihazırda Bitcoin yatırımı bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ricardo Salinas Pliego, Blockchain Land yöneticisi José Rodríguez ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in altın kadar sağlam bir yatırım olduğundan emin olduğunu açıkladı. Doğası hakkındaki tartışmanın, özelliklerini bilenler için çok önemli olmadığını söyledi: 

“Bence Bitcoin’in sahip olduğu tüm avantajlar onu modern dünyanın altını yapmak için yeterli… Para birimi olup olmadığını tartışmanın bir anlamı yok.”

21 Milyon Bitcoin Her Şeyin Anahtarı

Ricardo Salinas, Bitcoin’in sınırlı, taşınması kolay ve uluslararası düzeyde aşırı likiditeye sahip olmasının, onu bir yatırım portföyü oluştururken dikkate almaya değer bir varlık olarak düşünmek için zorlayıcı nedenler olduğunu savunuyor. Salinas her yatırımcının Bitcoin’e sahip olması gerektiğini açıklıyor:

“Bitcoin, dünya çapında muazzam likidite ile işlem gören uluslararası değere sahip bir varlıktır. Bu nedenle, her portföyde olmalıdır.”

Ricardo Salinas güçlü bir Bitcoin destekçisi. Milyarder Bitcoin hakkında konuşan ve onu sosyal ağlarda destekleyen ilk önde gelen Latin Amerikalı işadamlarından biriydi. Ayrıca likit yatırım portföyünün %10’unu BTC’de tuttuğunu da açıkladı ki bu serveti düşünüldüğünde küçük bir miktar değil.

Peki Ya Altcoinler?

Salinas’ın Bitcoin ile olan ilişkisi hiçbir rekabeti kabul etmiyor gibi görünüyor. Ethereum ve diğer altcoin’lerin potansiyeli sorulduğunda Salinas, BTC’den daha iyi performans gösterebileceklerine ikna olmadığını söylüyor. Ethereum ile ilgili olarak, zayıflığının enflasyonist doğasında yattığını açıkladı.

Bitcoin’in 21 milyonluk bir kıtlığı olması her şeyin anahtarı. Bu yüzden Ethereum’dan bahsediyorum. Sınırlı bir ihraç miktarı olmadığı sürece, onlara inanmayacağım çünkü daha fazla ihraç edebilirler ve varlık amortismana tabi tutulabilir.”

Bazı para birimlerinin enflasyonist tasarımı, Ricardo Salinas için özel bir öneme sahiptir. Latin Amerika hükümetleri, uzun vadede insanların satın alma gücüne zarar veren, yapay olarak para basma yetkisini kötü kullanma yönleriyle öne çıktı:

“Bakın, profesyonel kariyerime 1981’de başladım. O zamanlar [Meksika] pesosu 20’ye 1 [dolar] idi. Bugün ise dolar karşısında 20.000’deyiz. Ama bunu Venezuela, Arjantin veya Zimbabwe’de yaparsak, rakamlar tüm orantıyı kaybeder.”

Bitcoin küresel ve sınırlı bir varlık olduğundan, herhangi bir hükümet, geliştirici grubu veya merkezi güç varlıkları tarafından manipülasyona karşı güvenlidir.

Ancak diğer projeler için her zaman şüpheye yer var gibi görünüyor. Milyarder Monero ve Zcash’i sundukları gizlilik nedeniyle ilginç bulduğunu da ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x