Yükleniyor...

Meme’leri Token’larla Eşleştiren Meme.com, Önde Gelen Yatırımcılardan 5 Milyon Dolar Topladı

Kısa süre önce başlatılan Meme.

memeleri tokenlarla eslestiren meme com onde gelen yatirimcilardan 5 milyon dolar topladi

Kısa süre önce başlatılan Meme.com, Outlier Ventures, Digital Finance Group, Morningstar, Blockhype, Spark Digital Capital ve diğer yatırımcılar dahil olmak üzere blokzinciri odaklı risk sermayesi fonlarından 5 milyon dolar topladı. Firma kendisini Dogecoin ve Wikipedia’nın bir karışımı olarak tanımlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Coindesk haberine göre, firma Perşembe günü yaptığı açıklamada bir düzineden fazla yatırımcının tura katkıda bulunduğunu ve ek fonların melek yatırımcılar, Altitude Games CEO’su Gabby Dizon ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal’dan geldiğini söyledi.

Dogecoin gibi “memecoin’ler” ve son aylarda popülaritesini artıran fungible tokenler (NFT’ler) ile şirket, iki pazarı birbirine bağlamayı hedeflediğini söyledi.

Meme.com, meme pazarlarını ve trendlerini “memetik token’lar”, NFT’ler ve dijital sanatla birleştirmek için yola çıktı. Kullanıcılar, temsil ettikleri meme’in algılanan değerine göre token basabilirken, diğerleri token’ları stake edebilir. Firma, her bir meme’in etrafındaki içeriğin topluluk tarafından belirlendiğini ve en popüler meme’lerin özel NFT sanatını içeren ödüller aldığını söyledi.

Digital Finance Group yatırım başkanı Joanna Liang, “Meme.com gibi meme ve meme pazarlarının, trendleri bulan veya yaratan kullanıcıları güçlendirmenin umut verici ve yenilikçi bir yolu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Meme’ler için CoinMarketCap

“Sir Stonks” unvanını kullanan Meme.com kurucu ortağı Mattias Tyrberg, 5 milyon dolarlık fonun platformun daha da geliştirilmesi, pazarlama ve kullanıcı büyümesi için kullanılacağını söyledi. Tyrberg, “Uzun vadeli planlarımız var ve bu fonla projeyi yıllarca güvence altına aldık” dedi.

Platform ayrıca meme’ler için veri izleme sunarak değerlerinin zaman içinde karşılaştırılmasına olanak tanıyacak. Platform ayrıca yaptığı basın toplantısında “memetik içeriğin CoinMarketCap’i” olmak istediğini aktardı. Tyrberg, “Bir meme’in popülaritesi hakkında hem iç hem de dış kaynaklardan veri topluyoruz” dedi. “Harici, bahsetme sayısı veya görüntü paylaşımı olabilir.”

24 Mayıs’ta hizmete giren Meme.com, zaten çok sayıda meme verisi sağlayan, internet sitelerine dayalı kartlar oluşturmak ve toplamak için Marble.Cards adlı bir platforma sahip olduğunu da sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x