Yükleniyor...

Merkez Bankası Başkanı: Kripto Para Konusunda İki Hafta İçinde Düzenleme Yapılacak

Merkez Bankası Başkanı, Şahap Kavcıoğlu, TRT Haber, A Haber ve CNN Türk ortak yayınında açıklamalarda bulundu.

mb

Merkez Bankası Başkanı, Şahap Kavcıoğlu, TRT Haber, A Haber ve CNN Türk ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu kripto para konusunda iki hafta içerisinde düzenleme yapılacağını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şahap Kavcıoğlu’nun kripto para açıklamasının tamamı şu şekilde:

Hassas bir konu, farklı bir boyuta doğru gidiyor. Altyapı, düzenleme ve kontrol mekanizması yok. Sadece yasaklayarak bu olayı çözemezsiniz. Bu platformlara aracılık eden kuruluşların altyapıları sağlam değil. Bankalar aracılığı ile ödeme yapabilirisiniz dedik. Düzenlemelerle ilgili çalışıyoruz. Para yerine kullanımını yasakladık. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın koordinesinde kripto para düzenlemesi çalışılıyor.

Tanımı yok; varlık mı, mal mı? Birçok belirsiz soru işareti var. İki hafta içerisinde çalışmaların bir noktaya geleceğini tahmin ediyorum. Dünyada da örnek alabileceğiniz bir uygulama yok.

Çok ciddi bir kripto para trafiği var. Giden para geliyor mu belirsiz. Nereye gittiğini bilemiyoruz bu kripto paraların. Avrupa ve ABD’ye giden bir kripto akışı var. Biz bu konuyu birkaç hafta içerisinde; SPK, BDDK, Bakanlık kendi düzenlemelerini yapıyor.

Kripto dünyasıyla ilgili neler yapıldığını, düzenlemenin ne olduğunu bilmeyen kişiler var.

Türkiye çok güçlü bir ülke. Son yıllarda kendini kabul ettirdiği bir dış politika izliyor. Sahada oluşunun arkasında güçlü bir ekonomi, iktidar ve milletin olduğunu unutmayalım. Çeşitli sorunlarımız olabilir, üstesinden gelinir. Dış dünyadaki gücümüzü ekonomi ile de sürdürüyoruz.

Belirli rakamlarla Türkiye’yi yıpratmanın faydası yok. Dışarıdaki yatırımcı bu kavgadan faydalanıyor. Kur atakları daha fazla oluyor. Kim kaybediyor? Sokaktaki vatandaş, devlet kaybediyor.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Mehmet Genç
Mehmet Genç
1 yıl önce

Her devletin küçülmeye ve her devletin büyümeye ihtiyacı vardır güç yetirmek için nizam şarttır önemli olan zamanında müdahale etmektir

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x