Merkeziyetsiz Bir Mesajlaşma Uygulaması, Solana (SOL) Üzerinde Yayınlanacak • Coinkolik
Yükleniyor...

Merkeziyetsiz Bir Mesajlaşma Uygulaması, Solana (SOL) Üzerinde Yayınlanacak

Secretum isimli merkeziyetsiz uygulama, Solana (SOL) üzerinde piyasaya sürülecek.

solana

Secretum isimli merkeziyetsiz uygulama, Solana (SOL) üzerinde piyasaya sürülecek.

Litvanyalı blockchain mühendisleri ve telekom uzmanları tarafından geliştirilen Secretum uygulaması, Solana üzerinde yayınlanacak olan bir mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Secretum ekibinin açıklamasına göre platform, dünyanın tamamen merkeziyetsiz ilk mesajlaşma uygulaması olacak. Uygulama sorunsuz ve güvenli bir eşler arası mesajlaşma deneyimini garanti ediyor.

Secretum üzerinde gönderilen tüm mesajlar, %100 şifreli bir biçimde olacak. Bu sebeple mesajlaşmalar kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilemeyecektir.

Uygulama, kullanıcı verilerini herhangi bir biçimde sunucularda ve bulut depolama alanlarında saklamayacak. Yapılan tüm mesajlaşmalar bağımsız ve doğrulanmış olan node’lar tarafından güvence altına alınacak.

Kullanıcılar, platform üzerinde Solana cüzdan adreslerinden başka hiçbir şeye gerek duymaksızın oturum açıp uygulamayı kullanabilecek. Bu sebeple platformun %100 olarak anonim olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Kullanıcılar yine merkezi borsalara bağlı kalmak durumunda kalmadan, kripto varlık ve NFT trade etme fırsatına sahip olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x