Yükleniyor...

Merkeziyetsiz Borsa Savaşı Kızışıyor: PancakeSwap, Uniswap’i Yakaladı

Binance Smart Chain destekli PancakeSwap borsası nihayet Uniswap'i yakaladığından, merkezi olmayan borsada savaşı kızışıyor.

sushi uni pancake

Binance Smart Chain destekli PancakeSwap borsası nihayet Uniswap’i yakaladığından, merkezi olmayan borsada savaşı kızışıyor.

DappRadar ve platformun kendisinden gelen verilere göre, DeFi platformu PancakeSwap için kilitlenen toplam değer (TVL) BNB eşdeğeri olarak 6 milyar doları aştı. Platform, hafta sonu boyunca tüm zamanların en yüksek kilometre taşını tweetledi ve birleştirilmiş tüm likidite havuzlarını içerdiğini ekledi.

TVL rakamları veri sağlayıcısına göre değişir ancak çoğu, PancakeSwap’in nihayet dünyanın en popüler merkezi olmayan borsası olan Uniswap’ı yakaladığı konusunda hemfikir.

Sebep Gas Fiyatları

DappRadar şu anda Uniswap için 5,4 milyar dolarlık bir TVL rakamı listeliyor, oysa yalnızca Ethereum tabanlı DeFi protokollerini izleyen DeFiPulse, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı için 4,1 milyar dolarlık bir rakam bildiriyor. Bu arada SushiSwap de BSC tabanlı PancakeSwap borsasının gerisinde bulunuyor. Her iki DeFi analiz sağlayıcısı, SushiSwap için TVL’de yaklaşık 4.2 milyar dolar rapor ediyor.

Her iki Ethereum tabanlı borsa, tek bir nedenden ötürü PancakeSwap’e karşı kaybediyor: Fahiş işlem ücretleri. Benzin fiyatları Şubat sonundaki yüksek seviyelerinden gerilemiş olsa da, ortalama bir kullanıcı için hala çok yüksek. Bitinfocharts.com’a göre, ortalama işlem fiyatı yaklaşık 13,45 dolara geriledi, ancak bu sadece bir ortalama.

Etherscan’a göre, akıllı sözleşme takasları veya Uniswap üzerindeki likidite sağlama gibi karmaşık işlemler 30 dolara kadar mal olabilir. Binance Smart Chain işlemleri bunun ufak bir kısmına mal oluyor, bu nedenle PancakeSwap’te listelenen belirsiz token’ların çoğunun da popülaritesi arttı.

Haberimizin hazırlandığı sırada UNIUSD paritesi 29 dolardan, CAKEUSD paritesi ise 17.25 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x