Anasayfa Borsalar Mesajlaşma Devi LINE, Japonya'da Hizmet Verecek Kripto Para Borsasını Açmaya Çok Yakın

Mesajlaşma Devi LINE, Japonya’da Hizmet Verecek Kripto Para Borsasını Açmaya Çok Yakın

Bloomberg’in haberine göre, mesajlaşma dev LINE, çok yakında Japonya’daki kullanıcılar için kripto para borsası açacak. Kaynaklardan gelen bilgilere göre LINE, bu ayın başında Japon Finansal Hizmetler Ajansın’dan (FSA) kripto para borsası lisansı için onay almayı başardı.

Düzenleyici izle ile LINE’ın birkaç hafta içinde BitMax adı verileceği iddia edilen kripto para borsasını Japonya’daki 80 milyon kullanıcısına kripto para alım satım hizmetleri sunmak için kullanıma sunması bekleniyor.

Ayrıca Bloomberg, LINE’ın Japonya’da kullanılmayı bekleyen bir bankacılık lisansına sahip olduğunu belirtiyor. LINE, böyle bir bankacılık lisansı altında çevrimiçi alışveriş gibi birçok parasal hizmetler için bir kripto para birimi ödeme kanalı oluşturabilir.

Japonya kripto para borsalarını sıkı bir şekilde denetleyen ve onları lisans almaya zorlayan ülkeler arasında yer alıyor. Bu yılın Mart ayı itibariyle Japonya’daki 19 kripto para birimi borsası FSA’dan lisans aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları