Yükleniyor...

MetaMask, iPhone Kullanıcılarının Apple Pay ile Kripto Para Satın Almalarını Sağlıyor

Popüler kripto para cüzdanı MetaMask, firmanın ödeme platformuyla bir entegrasyon başlatarak Apple ekosistemine doğru genişledi.

metamask apple

Popüler kripto para cüzdanı MetaMask, firmanın ödeme platformuyla bir entegrasyon başlatarak Apple ekosistemine doğru genişledi.

29 Mart’ta MetaMask, mobil sürümü 4.3.1 için bir dizi güncelleme duyurdu. Bu güncellemelerden en önemlisi Apple Pay entegrasyonu oldu. Buradaki sorun, Apple’ın kendi platformu aracılığıyla doğrudan kripto ödemelerini desteklememesidir, bu nedenle kriptoyu destekleyen ve Apple Pay ile entegre olan Wyre’ın kullanılması gerekiyor.

Kullanıcılar artık uygulamaya önceden ETH gönderme ihtiyacını ortadan kaldırarak banka veya kredi kartlarıyla kripto satın alabilir. Apple Pay kullanıcıları Visa veya Mastercard’larını ve Wyre API’lerini kullanarak cüzdanlarına günlük maksimum 400 dolar yatırabilecek.

MetaMask ayrıca, kullanıcıların kredi veya banka kartlarıyla kripto satın almalarını sağlamak için Transak ödeme platformunu kullanıyor. Ancak, ödeme platformlarından herhangi birini kullanmak isteyenlerin KYC (know-you-customer) sürecini tamamlaması gerekmekte.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner