Yükleniyor...

Metaverz Studio, AOZ NFT Müzayedesini Duyurdu, NFT’lerin Tamamı 23 Dakikada Basıldı

Metaverz Studio tarafından desteklenen Age-of-Z (AOZ), metaverse'in içinde ve dışında yaşayan merkezi olmayan bir topluluk oluşturmak için NFT'lerin gücünden yararlanan türünün ilk örneği olarak kabul edilebilecek bir harekettir.

metaversee FgS8 cover

Metaverz Studio tarafından desteklenen Age-of-Z (AOZ), metaverse’in içinde ve dışında yaşayan merkezi olmayan bir topluluk oluşturmak için NFT’lerin gücünden yararlanan türünün ilk örneği olarak kabul edilebilecek bir harekettir. Eric Hughes’un 1993’te yayınlanan “Bir Cypherpunk’ın Manifestosu”ndan esinlenen zengin bir arka planla, 1993’te elle çizilmiş profil resminin sahipleri, kendi kendine yeten bir dijital dünya inşa etmek ve özerkliklerini geri kazanmak için birlikte işbirliği yapacaklar.

5 Aralık 2021’de sabah saatlerinde, 1.500 Age-of-Z NFT’nin resminin kamuya açık basımı başladı. Rastgele Gizemli Kutularda dağıtılan lansman, 10 SSR dereceli, 30 SR dereceli, 340 R dereceli ve 1.120 N dereceli NFT’yi içeriyordu. Her NFT için basım fiyatı 0,05 ETH ve katılan adreslerin en az 0,5 ETH tutması gerekir. Cüzdan başına işlem sayısı sınırı olmaksızın, tek işlem başına maksimum 2 NFT (0,1 ETH) vardır. AOZ ekibine göre, halka açık satış başladıktan 23 dakika sonra 1.500 NFT basıldı. NFT’ler artık ikincil piyasa OpenSea’da alınıp satılabilir.

Age-of-Z’nin Hikayesi

Aslen barışçıl bir varoluşa sahip olan Age-of-Z vatandaşları, ani bir uzaylı istilası anavatanlarını tehdit ettiğinden kaosa sürüklendi. Bu uzaylılar ortalığı kasıp kavurdu, en gözde yaratımlarını, bir NFT resim parşömenini yok etti ve dünyalarını mahvetti. Yeterince yeterli olduğuna karar veren vatandaşlar, çeşitli büyülü silahlarla donatılmış bir ordu oluşturarak uzaylı düşmanlarıyla yüzleşmek için ayağa kalktı. İstilacıları püskürtmek ve dünyalarını geri almak için vatandaşlar, yok edilen parşömeni yeniden oluşturmak ve dolayısıyla bölgelerini genişletmek için boya toplamak zorunda kalacaktı.

Age-of-Z dünyası, kendini işine adamış sanatçı dünya kurucuları ve topluluk üyelerinden oluşan bir ekip tarafından ortaklaşa oluşturulan punk tarzı piksel sanatı (Punkixel) ile görselleştirilir. Her vatandaş Punkixel dünyasında bir rol oynayabilir ve bunu yaparken Punk pikselleri üretebilir. Eylemleri onlara yalnızca kişisel zenginlik kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yaşadıkları yerlerin değerini de artırır. Ancak büyük güç, büyük sorumluluk getirir, çünkü yabancı düşmanlar bu etki alanlarına çekilir ve gözetimsiz bırakılırsa zor kazanılan piksel dünyasını yok etmek için kötü niyetli hareket eder. Oyuncular, sanat eserlerini göndererek ve parçalarına oy vermek için diğer vatandaşlara iyilik yaparak vahşi istiflerle savaşmak için kendi becerilerine ve silahlarına güvenmelidir. Seçilen sanat eseri dünyaya eklenecek ve işgalcilere karşı bir savunma katmanı oluşturacaktır.

Bizi izlemeye devam edin! İleriye dönük olarak, Age-of-Z’den bekleyeceğiniz çok şey var!

Aralık 2021’de AoZ halka açık basım, airdroplar ve 3D NFT Modelleri, ilk nesil vatandaşlara savaşa katılmaları için ilham verecek.

2022’nin ilk çeyreğinde, AOZ vatandaşlarının topluluk yönetişim teklifleri üzerinde hareket etmelerine ve diğer DeFi ve GameFi ekosistemleriyle etkileşim kurmalarına olanak tanıyan topluluk dünya inşasının lansmanını görecek. Ayrıca, AOZ NFT’lerinin fiyatını dengelemek için NFT satışlarından elde edilen %5 telif ücretlerinden oluşan bir likidite havuzu başlatılacaktır.

2022’nin ikinci çeyreğinde, etkileşimli AOZ metaverse’si olan Decentropolis’in oluşturulmasına odaklanacak. Bu açık ve keşfedilebilir şehir, AOZ’nin GameFi bileşenlerinde etkili olacak ve kullanıcıların çok oyunculu bir metaverse deneyimi yaşamalarına olanak tanıyacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x