Yükleniyor...

Mevcut Bitcoin (BTC) Boğa Trendi Bir Öncekinden Çok Farklı: İşte Nedeni

Mevcut boğa koşusu, önceki gibi yüksek kaldıraç pozisyonu tarafından desteklenmiyor

bitcoin btc boga

Mevcut boğa koşusu, önceki gibi yüksek kaldıraç pozisyonu tarafından desteklenmiyor. Bu durum, bu yüzden iyi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En son 50.000 dolarlık Bitcoin koşusu, yüzde 55’lik yıkıcı fiyat düşüşünün ardından tüm piyasa katılımcıları için hoş bir sürpriz oldu. Ancak Glassnode tarafından sağlanan çeşitli zincir içi verilere göre, mevcut boğa koşusu Ocak-Mayıs aylarında tanık olduğumuzdan oldukça farklı.

Türevler ve bu finansal araçlardaki yüksek açık faiz bize mevcut piyasanın doğasına dair işaretler verdiği için hem vadeli işlemler hem de seçenekler değerlendiriliyor. Örneğin, önceki boğa koşusunu piyasada çok sayıda kaldıraçlı işlem izledi. Bu, fiyat hareketlerinin çoğunlukla piyasadaki yüksek kaldıraçlı açık pozisyonlardan kaynaklandığı anlamına gelir. Mevcut boğa koşusu, piyasada aynı hacimlerde açık türev pozisyonlarına sahip değildir, bu da temelde daha istikrarlı olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda, daha az oynaktır ve bu da spekülatif trader’lar için olumlu bir işaret olmayabilir. Ancak Bitcoin, bu aralıkta uzun süre kalmayı düşünen daha fazla özel yatırımcıyı cezbettiği için vadeli işlemler ve opsiyonlara olan ilginin arttığını görebiliriz.

Sürekli vadeli işlemlerin fonlama oranları sürekli vadeli işlem sözleşmeleri, normal vadeli işlemlerle aynıdır, ancak herhangi bir vade tarihi yoktur. Bu vadeli işlemlerin fonlanması, mevcut piyasa duyarlılığını gösterir. Zincir içi verilere göre, fonlama oranları biraz pozitif veya “uzun” oldu. Ancak önceki boğa piyasası dönemiyle karşılaştırıldığında, fonlama oranları “ılımlı” olarak kabul edilebilir, bu da mevcut koşunun aynı miktarda parasal “destek” almadığını gösterir.

Bitcoin Yeniden Dağıtılıyor

Kar elde eden yatırımcılar veya trader’lar genellikle piyasa için iyi bir şey olarak görülmez. Şu anda, “eski ellerin” harcama oranları artıyor, bu da piyasa için bir dizi anlama gelebilir: yatırımcılar pozisyonlarını riske atıyor ve varlıklarının bir kısmını satıyor ve satış baskısı mevcut koşuyu sona erdirebilir. Öte yandan, fonların yeniden dağıtılması piyasada doğal ve sağlıklı bir süreç olabilir. Satılmakta olan Bitcoin’ler, mevcut piyasa hissiyatı yükselişini sürdürdüğü için yeni uzun vadeli sahipleri bulacaktır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x