Miami Belediye Başkanı, Çalışanlara Bitcoin (BTC) ile Ödeme Yapmak İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Miami Belediye Başkanı, Çalışanlara Bitcoin (BTC) ile Ödeme Yapmak İstiyor

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda, Miami'nin şu anda en büyük önceliğinin, devlet çalışanlarının maaşları ve vatandaşların çeşitli vergi ve ücretleri için ödeme seçeneği olarak Bitcoin'i (BTC) dahil etmek olduğunu belirtti.

suarez

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda, Miami’nin şu anda en büyük önceliğinin, devlet çalışanlarının maaşları ve vatandaşların çeşitli vergi ve ücretleri için ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i (BTC) dahil etmek olduğunu belirtti.

Suarez’in açıklamasına göre, bu planın hayata geçmesi için bu ay resmi bir teklif yapılacak. Teklifin kabul edilmesi halinde Miami şehir sakinleri vergileri ve ücretleri Bitcoin olarak ödeyebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’den Emily Chang’e demeç veren Suarez, dikkat çeken ifadeler kullandı:

“Kendimizi ABD’nin veya dünyanın kripto başkenti olarak farklılaştırmak istiyorum”

Suarez, daha önce de benzeri girişimlerde bulunmuştu. Bitcoin’i Miami’nin operasyonlarına dahil etmek isteyen başkan, şehir komisyoncularından da destek görmüştü. Suarez’in bu teklifi, vatandaşların emlak vergilerini ödemesine ve çalışanların Bitcoin ile tazminat almasına izin vermeyi amaçlayan bir dizi plan içeriyordu.

“Kararı gündemimize koyduğumuz günden itibaren uygulayabilseydik, gelirimiz %30 – %40 oranında artardı. Bu yüzden bir dahi olarak görünebilirdim. Ama bu işler böyle”

Florida tüzüğü Miami’nin Bitcoin’e sahip olmasına izin vermediği için Suarez bir takım engeller ile karşı karşıya.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x