Yükleniyor...

Miami Belediye Başkanı’na Göre ABD Daha Fazla Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapmalı

Miami Belediye Başkanı, ABD'nin ulusal güvenlik nedenlerinden dolayı daha fazla Bitcoin (BTC) madenciliği yapması gerektiğini söyledi.

btc madenciligi

Miami Belediye Başkanı, ABD’nin ulusal güvenlik nedenlerinden dolayı daha fazla Bitcoin (BTC) madenciliği yapması gerektiğini söyledi.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, faaliyetin %90’ı ülke dışında yapıldığından ABD’nin ulusal güvenlik nedeniyle daha fazla Bitcoin çıkarması gerektiğini söyledi. Gazeteci Laura Shin’e konuşan belediye başkanı, çevresel bozulma anlatısının daha fazla dış madencilik faaliyetiyle sahneye çıktığını söyledi. Çoğu madencilikten sorumlu ülkelerin kirli enerji kullandığını ve anlatıyı tersine çevirmenin anahtarının ABD’nin elinde olduğunu belirtti.

Belediye başkanına göre, Miami liderliğindeki ABD, yeterli kaynakların mevcudiyeti nedeniyle bir madencilik merkezi olabilir. Suarez, ABD’de yapılacak daha fazla madenciliğin, sınırsız nükleer güç gibi temiz enerji nedeniyle öncelikle kripto para birimi topluluğuna fayda sağlayacağını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte Suarez, kripto para madenciliğinin getirdiği çevresel endişelerin, madencilik gücü ihtiyaçlarını hafifletmek için yeni teknolojiler ortaya çıktıkça geçmişte kalacağı konusunda iyimser olmaya devam ediyor:

“Ayrıca gelecekte güneş ve diğer temiz enerji teknoloji türlerini, hidrojeni madenciliği ilerleten bir teknoloji olarak göreceğinizi ve madenciliğin farklı şekillerde gerçekleştiğini göreceğinizi düşünüyorum. Daha büyük karma bloklar olacak… Bu yüzden teknolojinin onu daha verimli, daha ucuz ve daha az güç tüketen hale getireceğini düşünüyorum.”

Miami’yi Kripto Para Başkenti Yapma Planları

Bitcoin’in büyük bir savunucusu olan Suarez, Miami’yi küresel kripto para başkenti olarak pazarlamak için adımlar attı. Şubat ayında belediye başkanı, şehrin belediye işçilerine kripto paralar ile ödeme yapacağını ve Bitcoin ile vergi ödemelerini kabul edeceğini duyurduktan sonra Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasında kilit bir rol oynadı. Ayrıca şehir fonlarını kripto para birimine yatırma planlarını da açıkladı.

Suarez, teknoloji şirketlerini Miami’ye çekmek için girişimlerde bulunuyor. Bu doğrultuda, şehir daha fazla kripto para oyuncusunu çekmek için politika değişiklikleri yapıyor. Miami, şehirde faaliyet gösterecek kripto para borsalarını karşılayan bir düzenleyici ortama sahip olmaya çalışıyor. Şehir, kripto para ekosistemini tanımlamada ilerleme kaydeden Wyoming ve New York’un ayak izlerini takip ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner