Yükleniyor...

Michael Saylor: Bitcoin (BTC) 21. Yüzyılın Hakimi Olacak

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin'in (BTC) ağ hızı büyüdükçe, 21.

saylor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) ağ hızı büyüdükçe, 21. yüzyıla tamamiyle hakim olacağını düşünüyor.

Saylor, Kitco’ya verdiği röportajda Bitcoin’in küresel ekonomik ortamdaki yerine değinerek Bitcoin standardının “bağımsız olmayan ve kendisini türetemeyen değer deposu” sorununa çözüm bulduğunu iddia ediyor.

“Bence Bitcoin 21. yüzyılın en güçlü değer deposu olacak. Bu alanı kazandığının son derece açık olduğunu düşünüyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü Bitcoin boğasının CEO’su olduğu MicroStrategy, şu sıralar bilançosunda 4.5 milyar dolar değerinde Bitcoin barındırıyor. CEO, Bitcoin’in geçen yüzyılın diğer büyük teknoloji şirketlerinden veya yeniliklerinden farklı olarak çarpıcı bir güç olduğunu söylüyor.

“Nesnel olarak konuşursak Bitcoin şu anda dünyadaki en hızlı büyüyen en çarpıcı güç. 12 yıl içerisinde sıfır değerinden 1 trilyon dolar seviyesine çıktı. Bu onu en çarpıcı şey haline getiriyor. Amazon, Apple, Facebook ve Google’dan daha çarpıcı ve hayatımızdaki her şeyden daha çarpıcı.”

CEO ayrıca, Bitcoin’in bir para birimi olarak görülmesi gerektiğini ve bu nedenle ulusal para birimleriyle rekabet edebileceği konusunda yaygın bir yanlış kanı olduğunu söylüyor. Saylor, bunun bir kripto varlığı olarak daha doğru bir şekilde tanımlandığını ve bu nedenle, stablecoin’lere nazaran daha az tehdit oluşturduğunu düşünüyor.

“Bitcoin’in bir kripto varlığı olduğunu anladığınızda, dolar ve avro ile rekabet etmediğini anlarsınız. Bitcoin, altın, gümüş, ETF ve hisse senetleri ile rekabet ediyor. Jerome Powell da iki hafta önce Bitcoin’in dijital bir altın olduğunu söyledi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x