Microsoft ve Qualcomm Metaverse’e Geçişini Hızlandırmak İçin İş Birliği Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Microsoft ve Qualcomm Metaverse’e Geçişini Hızlandırmak İçin İş Birliği Yaptı

Dünyanın önde gelen teknoloji firması Qualcomm, metaverse evrenine geçişi hızlandırmak için Microsoft ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

microsof qualcomm is birligi

Dünyanın önde gelen teknoloji firması Qualcomm, metaverse evrenine geçişi hızlandırmak için Microsoft ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

Qualcomm, Las Vegas’taki CES 2022 fuarında Microsoft ile yaptığı iş birliğini duyurdu. Anlaşmaya göre Qualcomm, Microsoft ile artırılmış gerçeklik için çip geliştirmek ve bu çipleri yazılım platformlarına aktarmak konusunda çalışacak. Böylelikle iki büyük şirket metaverse’e geçiş sürecinde birlikte çalışacak.

Qualcomm ve Microsoft Metaverse’e Geçişte Birlikte Çalışacak

microsoft qualcomm anlasma
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Qualcomm ve Microsoft’un ortaklık duyurusunda XR (genişletilmiş gerçeklik) alanında ilişkilerini güçlendirdiklerini bildirdi.

Microsoft, yeni dönemde artırılmış gerçeklik cihazları için geliştirilecek olan bileşenler ve yazılımlar konusunda Qualcomm ile birlikte çalışacaklarını açıkladı.

Qualcomm’un XR departmanını başkanı Hugo Swart, konuyla ilgili şöyle konuştu;

“İki şirket metaverse’e geçiş sürecinde birlikte çalışacak. Qualcomm temel XR stratejisi kullanıcılara ve şirketlere her zaman en ileri teknolojiyi sunacak. Qualcomm, Microsoft ile yonga seti geliştirme konusunda da birlikte çalışacak.”

Metaverse ile ilgili heyecanını aktaran Swart, sözlerine şu ifadeleri ekledi;

“İki şirketin artırılmış gerçeklik donanım, yazılımını tüm sektörlerde benimsenmesi ve genişletilmesini hedefliyoruz. Snapdragon Spaces XR geliştirme araçlarını, Microsoft’un XR platformu Mesh’e entegre etmek için çalışmalara başladık.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x