Yükleniyor...

Microsoft’tan Blockchain Oyun Şirketine Yatırım

Microsoft, Güney Koreli blockchain oyun şirketi Wemade'e 14,8 milyon dolar yatırım yaptı.

Microsofttan Blockchain Oyun Sirketine Yatirim

Microsoft, Güney Koreli blockchain oyun şirketi Wemade‘e 14,8 milyon dolar yatırım yaptı.

Blockchain oyunları, yeni nesil oyuncuları blockchain ekosistemine dahil ederek oyun kurallarını değiştiriyor. Geleneksel oyun endüstrisinin büyüklüğünün 175 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. GameFi, 6,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile bunun yüzde 4’üne ancak yaklaşıyor. Sektörün potansiyelini gören Microsoft gibi şirketler de yatırımlarını sürdürüyor.

Microsoft, Blockchain Oyun Şirketine Yatırım Yaptı

Wemade, en son yatırım turunda Microsoft, VGC raporları da dahil olmak üzere birkaç şirketten 46 milyon dolar topladığını duyurdu.

Wemade’in yatırım turuna Microsoft, Shinhan Asset Management ve Kiwoom Securities katıldı. Microsoft, hisse senedi ile dönüştürülebilir tahvilleri satın alma yoluyla Wemade’e 14,8 milyon dolar yatırım yaptı. Shinhan ve Kiwoom şirketleri de aynı şekilde sırasıyla 21,2 milyon dolar ve 10.5 milyon dolarlık yatırımla tura dahil oldu.

blockchain oyun

20 yıl önce geliştirdiği The Legend of Mir oyunuyla tanınan Wemade, son birkaç yıldır blockchain teknolojisine odaklandı. Yakın zamanda Wemix3.0 mainnet’i yayına alan şirket, bunun yanı sıra bir stablecoin çıkardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner