MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin'deki Düşüşün Nedenlerini Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’deki Düşüşün Nedenlerini Açıkladı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto piyasasında düşüşe neden olduğunu söylediği faktörleri sıraladı.

microstrategy ceosu michael saylor bitcoindeki dususun nedenlerini acikladi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto piyasasında düşüşe neden olduğunu söylediği faktörleri sıraladı. 

Bitcoin yanlısı, kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden Michael Saylor, Bloomberg’e yeni bir röportaj verdi. Röportajda Saylor, düzenleyici belirsizliğin bu sebeplerden biri olduğunu söyledi. Saylor konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bence burada çok fazla dinamik var. Kripto ekosisteminin tamamına bakarsanız, bir dizi düzenleyici belirsizliği, özellikle de stablecoinler ve tokenların ve bunların menkul kıymet olup olmadıklarına ilişkin bir dizi düzenleyici belirsizliği görürsünüz. Ve bu biraz endişe yaratır.

Çok fazla kaldıraç var. 20 kata kadar kaldıraçla işlem yapılabilen çok sayıda kripto borsası var. Ve bu kripto borsalarında çapraz teminatlandırılmış çok sayıda token var. Bunlar ve merkeziyetsiz finans [DeFi] borsaları arasında, 20 kat kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Bu da oynaklığın ikinci kaynağı.”

34.000 Doları Gördü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD piyasalarında yaşanan sert düşüşün kripto piyasalarına da sıçramasıyla Bitcoin, dün akşam başlattığı sert düşüş dalgasını sürdürüyor. Dün akşamdan bu yana önemli destek bölgelerini bir bir kıran Bitcoin, 34.000 dolara kadar geriledi. Son 24 saatteki kaybı %8’e ulaşan Bitcoin, son düşüş dalgası ile 69.000 dolarlık zirvesinden ise yaklaşık %50 düşüş yaşamış oldu. Ethereum’un son 24 saatteki kaybı %15’i bulurken, birçok majör altcoin %25’leri bulan sert düşüşler yaşadı. 

Bitcoin yayın saati itibariyle 35.521 dolar seviyesinden, Ethereum ise 2.452 dolar seviyesiden işlem görüyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x