Yükleniyor...

Mike McGlone: Bitcoin, S&P 500’e Üstünlük Sağlayabilir

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin'in S&P 500 endeksini geçebileceğini söyledi.

mike mcglone

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in S&P 500 endeksini geçebileceğini söyledi.

Ünlü analist, 19.289 dolardan işlem gören Bitcoin’in şu anda 3.700 dolardan işlem gören S&P 500’e karşı üstünlük kazanabileceğini ifade etti.

Mike McGlone, Bitcoin’i Öne Çıkardı

Açıklamayı Twitter hesabından yapan analist, bir Bloomberg raporunun da ekran görüntüsünü paylaştı. Raporda, S&P 500 endeksinin bu ay yaklaşık yüzde 20 oranında düşüş yaşadığı ifade ediliyor.

Raporda, geleneksel piyasaların düşüş yaşadığı belirtilirken, Bitcoin’in 19.000 dolar civarında konsolide olduğu vurgulanıyor.

Bloomberg raporuna göre S&P 500 değerinin daha fazla düşmesi, Fed’in sıkılaştırma politikasından geri adım atmasına neden olabilir. Bu sebeple, ABD’nin dolar arzında şimdiye kadar görülen en büyük “pump and dump” Bitcoin’in bir değer deposu olarak öne çıkmasını sağlayabilir.

Mike McGlone, daha önce atmış olduğu tweet’te, Bitcoin’in sınırlı arzını öne çıkarmış ve bu sebeple zaman içerisinde yükselebileceğini ifade etmişti. Beklenmeyen bir faktörün Bitcoin’e olan talebi düşürme ihtimali olsa da McGlone bunun olasılıksız bir durum olduğunu ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x