Milyarder Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) Benimsenmesi İçin Çok Çalışıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Milyarder Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) Benimsenmesi İçin Çok Çalışıyor!

Dallas Mavericks sahibi, takımın hayran kitlesini ödeme aracı olarak Dogecoin kullanmaya teşvik ediyor.

Dogecoin Dallas Mavs

Dallas Mavericks sahibi, takımın hayran kitlesini ödeme aracı olarak Dogecoin kullanmaya teşvik ediyor.

Milyarder Mark Cuban’ın sahibi olduğu profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks, yeni başlattığı “Cryptomania” kampanyasının bir parçası olarak kripto para hayranlarına e-hediye kartları veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Desteklenen kripto para birimlerinden biriyle tek bir işlemde en az 150 dolar değerinde Mavs ürünü satın alan herkes karşılığında 25 dolar alabilecek.

Kampanyanın bu yılın sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Mart ayının başlarında Mavs, Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak benimseyen ilk NBA takımı oldu ve bilet ve ürün satın almayı mümkün kıldı.

Bu hareket ekibin Bitcoin’i kabul etmeye başlamasından iki yıl sonra geldi. Nisan 2020’de Cuban, Dallas’ın dünyanın en büyük kripto para birimi ile yalnızca 130 dolar tahakkuk edebildiğini ve bunun ana akım benimseme sorununun altını çizdiğine inandığını açıkladı.

2021’in başlarındaki kripto piyasası patlamasının ortasında Cuban, Bitcoin ve bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi hakkındaki tutumunu önemli ölçüde değiştirdi. Bir zamanlar lider kripto para yerine muz sahibi olmayı tercih ettiğini söyleyen eski şüpheci, Bitcoin’in Nisan ayı başlarında altını geçeceğini öngördü:

“Genç nesiller Bitcoin’e güvenecek çünkü altının kendi başına bir faydası yok. Altın ne işe yarar? Hiçbir işe yaramaz.”

Daha önce de bildirdiğimiz üzere, Dallas Mavericks sahibi, Dogecoin’in topluluğu nedeniyle en güçlü kripto para birimi olduğunu söyledi. Bu ayın başlarında Dallas ayrıca Doge ile ödeme yapanların ana akım benimsenmesini daha da ilerletmek için özel indirimler alacağını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x