Yükleniyor...

Milyarder Peter Thiel: En Büyük Hatam Çok Geç ve Çok Az Bitcoin Almak

Milyarder girişimci ve risk sermayedarı Peter Thiel, son on yıldaki en büyük hatasının 'çok geç ve çok az Bitcoin almak' olduğunu söyledi.

milyarder peter thiel en buyuk hatam cok gec ve cok az bitcoin almak 6

Milyarder girişimci ve risk sermayedarı Peter Thiel, son on yıldaki en büyük hatasının ‘çok geç ve çok az Bitcoin almak’ olduğunu söyledi. 

Thiel, geçtiğimiz günlerde PayPal’ın kurucu ortakları Max Levchin ve Luke Nosek ile bir panel sohbeti gerçekleştirdi. PayPal’ı nasıl kurduklarının tartışıldığı sohbette konu kripto varlıklara da geldi. Thiel, az ve geç Bitcoin almasının son on yıldaki en büyük hatası olduğunu söyledi. Milyarder konu hakkında şunları söyledi:

“Biliyorsunuz, 2014’te Founders Fund’a yatırım yaptık ve oldukça iyi bir iş çıkardık, ancak (Bitcoin) 2010 ve 2011’de radarımdaydı. PayPal’da o zamanlar kripto para birimleri ile ilgilenen insanlar görüyorduk, gerçekten çok ilgilendiğim şeylerden biriydi ve beni motive etti, ancak modellerin hiçbiri tam olarak işe yaramadı.”

Thiel geçtiğimiz yıl Miami’deki konuşmasında da yine benzer açıklamalar yapmıştı. Ünlü milyarder “Bitcoin’e yeterince yatırım yapılmadığını” hissettiğini söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x